4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Co zyskuje skóra dzięki nawilżaniu? Sprawdź, dlaczego warto stosować krem nawilżający do twarzy?
Publicystyka

Co zyskuje skóra dzięki nawilżaniu? Sprawdź, dlaczego warto stosować krem nawilżający do twarzy?

Mogłoby się zdawać, że nawilżanie skóry twarzy to tylko jeden spośród wielu pielęgnacyjnych zabiegów. Wręcz przeciwnie – nawadnianie jest kluczowe. Dobrze nawilżona cera wygląda dobrze, bo od wewnątrz jest zdrowa. To dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć pielęgnacji skóry pod tym kątem, ale przeciwnie – skupić się na niej. Zobacz, w jaki sposób nawilżyć cerę i zadbaj o swoją twarz kompleksowo!

Budowa skóry twarzy

Skóra na twarzy składa się z trzech podstawowych struktur, a mianowicie z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, z czego każda z tych części zbudowana jest z innych warstw. Zarówno struktury i warstwy pełnią konkretne funkcje i odpowiadają za poszczególne czynności. Będą one przebiegały prawidłowo tylko wtedy, gdy zarówno struktury, jak i warstwy wykażą się wzajemną pracą na najwyższym poziomie. Chodzi tutaj o to, że jeżeli naskórek nie spełni swoich powinności, automatycznie w głębi skóry, również nastąpi rozłam w pełnionych funkcjach. To dlatego tak ważne jest, aby o skórę dbać kompleksowo i trzymać ją w ryzach całą, a nie tylko skupiać się na najbardziej zewnętrznej części, ponieważ reszty nie widać.

Pielęgnacja twarzy z uwzględnieniem jej budowy i cech

Wiele kobiet dba o swoją twarz wyłącznie pod kątem makijażu. Jednak na dłuższą metę takie postępowanie nie przyniesie korzyści. Niedostateczna troska osłabi skórę wewnątrz, co uwidoczni się na zewnątrz i wówczas nawet najbardziej profesjonalny make-up, może okazać się karykaturalny i wcale nie upiększy cery. To dlatego tak ważne znaczenie ma pielęgnacja, która musi uwzględnić zarówno typ, specyfikę, problematykę cery, jak i jej budowę.

Troska o cerę tylko wtedy będzie prawidłowa, jeżeli uwzględnisz jej potrzeby i będziesz dążyła do tego, aby je zapewnić. Otóż w przypadku budowy skóry, kluczową rolę odgrywa naskórek, który pokryty płaszczem hydro-lipidowym odpowiada za ochronę wnętrza skóry przed czynnikami ze środowiska zewnętrznego. Podczas gdy nie pełni on swoich funkcji prawidłowo doprowadza do utraty wody z jej struktur, której brak jest główną przyczyną zaburzenia procesów w niej zachodzących, a także wyglądu zewnętrznego. Drugą ważną wytyczną jest uwzględnienie specyfiki skóry, to czy jest sucha, tłusta, mieszana, a może wrażliwa. Problematyczność cery wynikająca z jej rodzaju jest kluczową wskazówką do realizacji potrzeb twarzy. Mimo tych różnorodności jednak najważniejsze w pielęgnacji skóry, co pomaga jej kompleksowo, jest nawilżanie, pomagające uregulować każdy proces, czynność i wpłynąć na piękny wygląd twarzy!

Nawilżanie skóry – dlaczego jest potrzebne oraz jak nawodnić cerę

Nawilżanie skóry twarzy jest tak samo ważne, jak wykonywanie peelingu czy zabiegów oczyszczających, a śmiało można stwierdzić, że jeszcze istotniejsze. Wynika to z tego, że niedostatecznie nawodniona cera nie będzie zdrowa nawet, gdy będziesz ją regularnie oczyszczała. Odpowiednia ilość wody jest w stanie zagwarantować skórze prawidłowe jej funkcjonowanie, ponieważ wpływa na uregulowanie procesów w niej zachodzących. Przede wszystkim pomaga spełniać wszelkie funkcje naskórka i to na jak najwyższym poziomie. Otóż naskórek zapewni skórze ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – pogodą i zanieczyszczeniami. Z kolei brak wody szybko doprowadza do suchości, a w efekcie do podrażnień, swędzenia, pieczenia i trudności w pielęgnacji.

Nawilżający krem do twarzy

Jak zatem nawilżyć skórę twarzy? Odpowiedź jest prosta – musisz zainwestować w dobry krem, np. krem nawilżający do twarzy Garnier. Marka Garnier oferuje różnorodne kremy, wśród których z pewnością znajdziesz ten idealny dla Ciebie. Pamiętaj, że im bardziej Twoja skóra jest sucha tym produkt powinien być gęściejszy. Jednak gęsty nie oznacza ciężki. Ważne jest, aby krem nawadniał, ale nie obciążał. Równie istotne znaczenie ma stosowanie zarówno kremu na dzień, jak i na noc. Jeden uniwersalny może okazać się niewystarczający, ponieważ skóra wykazuje inne potrzeby zarówno w dzień, jak i w nocy. W dzień należy chronić ja przed promieniami słonecznymi, a w nocy umożliwić regenerację, poprzez dostarczenie wielu składników odżywczych.

 

Pozostałe wiadomości

Plebiscyt na Bytomskie Wydarzenie Roku 2013 . Czekamy na wasze zgłoszenia

admin

Czym kierować się, podczas wyboru sali na organizację konferencji.

admin

The Kicz plac

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X