9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Znikneła rzeźba z elewacji jednej z bytomskich kamienic
Wyróżnione

Znikneła rzeźba z elewacji jednej z bytomskich kamienic

rzezbaUrząd Miejski w Bytomiu powiadomił bytomską policję o zniknięciu drewnianej rzeźby świętego Józefa z elewacji frontowej kamienicy przy ul. Krawieckiej 6. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Rostka.


Rzeźba umieszczona była w prostokątnej niszy zamkniętej półkoliście na trzeciej kondygnacji fasady. Postać świętego Józefa ukazana była w kontrapoście, na lewej ręce trzymała Dzieciątko, prawa ręka była lekko uniesiona, brakowało prawej dłoni prawdopodobnie z lilią. Głowa świętego Józefa pokryta była średnio długimi włosami z asymetrycznym przedziałkiem, zaczesanymi na bok i zakrywającymi uszy. Postać ukazana w długiej luźnej szacie, przewiązanej w pasie, opadającej do stóp. Na szatę narzucony był płaszcz, przerzucony przez lewe ramię i owijający lewą dłoń, przez który trzymany był mały Jezus.
To czy doszło do kradzieży figury, wyjaśniają policjanci z komisariatu przy ul. Rostka.

Wszystkie osoby mające wiedzę o miejscu, w którym może znajdować się utracona rzeźba, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji III w Bytomiu pod nr tel. (032) 283 57 10 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami telefonów alarmowych 112 i 997.

Źródło: Biuro prasowe KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Pieszy potrącony przy cmentarzu

admin

Wpadł na „podwójnym gazie”

admin

Dzień Strażnika Miejskiego [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....