-1.3 C
Bytom
9 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zgubione klucze? Coś poradzimy!
Publicystyka

Zgubione klucze? Coś poradzimy!

W dzisiejszych czasach roztargnienie to jeden z efektów wyjątkowo intensywnego trybu życia. Ludzie się spieszą, zajmują się równocześnie pracą, studiami czy domem. Zdarza się, że zapominają o zakupach, za które zapłacili, zatrzaskują kluczyki w samochodzie lub je po prostu gubią. I to nie tylko te samochodowe, ale również klucze do domu czy do mieszkania. A to już może być poważnym problemem. W takich chwilach warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalistów.

Nie można panikować

Wracamy zmęczeni z pracy myśląc tylko o tym, aby odpocząć po wyjątkowo pracowitym dniu. Okazuje się jednak, że nigdzie nie możemy znaleźć swoich kluczy, a tym samym nie mamy jak dostać się do mieszkania. Nie ma ich w miejscu, gdzie zawsze je chowamy, zaczynamy się więc zastanawiać, co takiego mogło się z nimi stać. Pierwsza myśl w takich sytuacjach to taka, że ktoś prawdopodobnie je ukradł. Zaczynamy myśleć o najgorszym, jednak panika w takiej sytuacji nie jest wskazana. W znakomitej większości przypadków okazuje się bowiem, że to nie żaden złodziej, a nasze roztargnienie. Po prostu zgubiliśmy klucze i istnieje prawie stuprocentowe prawdopodobieństwo, że tego kompletu już nigdy nie odzyskamy. Co wtedy zrobić? Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zadzwonienie na Pogotowie Zamkowe, które szybko i sprawnie może poradzić sobie z naszym problemem.

Co to jest awaryjne otwieranie drzwi?

Kiedy już wykonamy telefon, opowiadając osobie po drugiej stronie co nam się wydarzył, i podając adres, pozostaje nam czekać na ślusarza. Trzeba jednak pamiętać, żeby skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, której pracownicy wiedzą, co robić. Awaryjne otwieranie drzwi to czynność, która polega na otwarciu zamka, jednak bez naruszenia konstrukcji drzwi. Niektórzy „fachowcy” podchodzą do niej jednak w sposób, który ma na celu naciągnięcia klienta na jeszcze większe koszty, na przykład poprzez zniszczenie zamka lub nawet drzwi. Jeśli problemem jest zepsuty zamek, profesjonalni ślusarze z Pogotowia Zamkowego z Katowicach sprawdzą najpierw, w czym tkwi jego istota, a następnie spróbują go naprawić. Jeśli jednak po takiej próbie zamek nadal nie będzie sprawny, fachowiec zaproponuje wymianę zamka, który następnie dopasuje do danego typu drzwi, a potem oczywiście zamontuje go. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce wtedy, gdy klucze zgubimy – jeśli po otwarciu zamka okaże się, że w domu nie posiadamy drugiego kompletu, potrzebna będzie jego wymiana. Niektórzy, nawet gdy posiadają drugi komplet kluczy, ale są nadzwyczaj przezorni i nie chcą ryzykować, zdecydują się na wymianę zamka tylko dlatego, aby móc poczuć się bezpiecznie.

Jeśli nawet pewnego dnia okaże się, że nie możemy dostać się do własnego mieszkania, ponieważ zgubiliśmy klucze lub, nawet jeśli je mamy, drzwi nie chcą się otworzyć, panikowanie to ostatnia rzecz, jakiej chcemy się poddać. W takiej sytuacji najlepiej bowiem zadzwonić po profesjonalnego ślusarza, który szybko i sprawnie rozwiąże nasz problem.

Pozostałe wiadomości

Tusz do drukarki… niełatwy wybór

admin

Certyfikat DSK 2014 szansą dla Gabinetów Urody

admin

Działki budowlane w Bytomiu – jak i gdzie szukać miejsca na dom?

admin
Trwa wczytywanie....