-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zespół Delrevés – „Powtarzaj za mną”. Zdjęcia
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Zespół Delrevés – „Powtarzaj za mną”. Zdjęcia

Taniec na ścianie? Jak najbardziej! Taki niezwykły pokaz odbył się dzisiaj wieczorem na Pl. Sobieskiego w ramach Teatromanii.

Delrevés to zespół‚ taneczny, który założyli w Barcelonie Eduardo Torres i Saioa Fernandez. Tańczą oni na ścianie… dosłownie. Z towarzyszeniem dwóch muzyków grających na żywo, tancerze wykonują układy choreograficzne na budynkach i innych wysokich strukturach. Używając elementów architektury jako podstawy ruchu scenicznego, pragną wprowadzić widzów do równoległego magicznego świata, gdzie nie istnieje grawitacja i gdzie możliwe jest latanie.

Przedstawienie inspirowane jest wątkami zaczerpniętymi z „Alicji w krainie czarów” – dwoma Alicjami, podwojoną rzeczywistością, lustrem, odbiciem, dwoistością znaczeń.Jako kontrapunkt, w drugiej części historii Alicji następuje pęknięcie wspomnianego dualizmu, który przemienia się w dążenie jednostki do niezależności. Taniec na powierzchniach pionowych zmienia perspektywę widzenia przestrzeni zarówno dla aktorów jak i dla publiczności. Zostajemy tu wprowadzeni do alegorycznego świata podobnego do tego z książki Lewisa Carroll’a.

mat. Becek

fot. Wojciech Bryński

[flagallery gid=9 name=Gallery]

Pozostałe wiadomości

Teatromania 2011: Teatr Interaktywny – „Judyta” [Zdjęcia]

admin

Finał XIII Ko-Miksowej Zimowej Feriady Artystycznej w BeCeKu

admin

Potrącił kobietę i uciekł. Został zatrzymany

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X