18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zawaliła się kamienica przy ul. Korfantego 13 [Zdjęcia]
Dzielnice Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Zawaliła się kamienica przy ul. Korfantego 13 [Zdjęcia]

Należący do gminy czterokondygnacyjny budynek, przeznaczony był do sprzedaży drodze przetargu. Z nieznanych przyczyn uległa pogorszeniu jego część od strony ul. Korfantego, na co Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zareagował decyzją o częściowym wyburzeniu obiektu. Zamknięto także odcinek tej ulicy od Katowickiej do Krakowskiej.

Informacja o zawaleniu się obiektu dotarła do bytomskich strażaków ok. 8.00. Na miejsce zdarzenia przybyły 3 samochody strażackie oraz patrol złożony z 15 funkcjonariuszy. Z pomocą przybyła też jednostka pożarnicza z Jastrzębia Zdroju wyposażona w specjalistyczne kamery termo-wizyjne oraz psy wykorzystywane podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Budynek zawalił się do pierwszej kondygnacji tworząc rozległe gruzowisko. Bytomscy strażacy przystąpiwszy do akcji poszukiwawczej, usunęli jednocześnie elementy grożące zsunięciu się z jego szczytu. Trwa postępowanie, w wyniku którego wyznaczona zostanie firma do rozbiórki i wywiezienia gruzowiska. Odcinek ul. Korfantego od Katowickiej do Krakowskiej nadal jest zamknięty.

UM Bytom

Foto: W.Bryński


Pozostałe wiadomości

XXXIX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin

Wbiegł w ostatniej chwili i…wygrał mieszkanie

admin

Prace społeczne za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych

admin
Trwa wczytywanie....