[Zapowiedź] Wernisaż wystawy „Przestrzeń i kolor” – Aleksandry Huk-Wiatrowskiej

, [Zapowiedź] Wernisaż wystawy „Przestrzeń i kolor” – Aleksandry Huk-Wiatrowskiej

Bytomskie Centrum Kultury na wystawę malarstwa i grafiki autorstwa Aleksandry Huk-Wiatrowskiej. „W malarstwie jak i w grafice interesuje mnie kolor oraz przestrzeń i ich wzajemne relacje. Kształtowanie przestrzeni (której nie da się tak naprawdę zdefiniować) właśnie kolorem.” – mówi artystka.
Kim jest Aleksandra Huk-Wiatrowska? To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, filia w Katowicach, na wydziale grafiki w pracowni Jacka Rykały. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Poszukując swojej ścieżki w przestrzeni świata sztuki, łączy techniki graficzne i malarskie. Korzystając w pełni z wolności twórczej uzyskuje zaskakujący efekt.

Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w tym m. in. w Monachium i Kolonii. W Polsce jej prace pojawiały się na indywidualnych wystawach w Katowicach. W Wojkowicach artystka wystawiła grafiki oraz wielkoformatowe obrazy olejne. Charakteryzuje je przede wszystkim mocna i dynamiczna kolorystyka, a w przypadku grafik stonowane, nastrojowe barwy. W Bytomiu zobaczymy kilkanaście prac malarskich i grafik komputerowych.

Wernisaż odbędzie się w galerii Baszta w Bytomskim Centrum Kultury 13 września o godz: 19:00. Wystawę można będzie oglądać do 11 października br.

Komentarze

komentarze/y