[Zapowiedź] Jumanji i Zabili Mi Żółwia zagrają w Bytomskim Centrum Kultury

, [Zapowiedź] Jumanji i Zabili Mi Żółwia zagrają w Bytomskim Centrum Kultury

Jumanji to grupa młodych ludzi z Bytomia i okolic zafascynowanych muzyką, jej tworzeniem i prezentowaniem na scenie. Pomysł założenia zespołu zrodził się w głowach braci Balcarczyk w roku 2006. Dojrzewał powoli ale konsekwentnie. Pierwsze próby w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, debiutancki koncert i pozytywne reakcje publiczności – poczuli, że muzyka „chwyciła”.

Koncertów zaczęło robić się coraz więcej, także u boku starszych kolegów (Farben Lehre, T.Love,Akurat, Abradab, czy Koniec Świata). W 2009 r. Jumanji wydało własnym nakładem płytkę EP pt. „Życie to gra„. Latem 2011 r. zespół ciężko pracował w wojkowickim Studiu MAQ nad albumem „Schematy“, na którym prezentuje muzykę wręcz niemożliwą do zaszufladkowania, pełną energii, nietypowych pomysłów i niebanalnych tekstów. W bardzo atrakcyjny sposób dzieła dopełniają melodyjne partie skrzypiec. Płyta oficjalnie ukazała się na rynku pod koniec listopada 2011 r. pod szyldem wytwórni Zima Records.

Jak mówią członkowie zespołu „Schematy“ to bunt. Bunt dość nietypowy, bo wyjątkowo dojrzały, a jednocześnie świeży i kontrastowy. Zapis spojrzeń na szary świat, który mimo pozornej bezbarwności fascynuje. Album jest muzyczną manifestacją poczucia bezsilności względem siły wyższej, własnych wad i niedoskonałości oraz głęboko zakorzenionych stereotypów. Mimo to na płycie nie brakuje również ciepła, pozytywnej energii i nadziei.

Jumanji serwuje swoje charakterystyczne, mieszane, rockowo-reagge’owe brzmienia w obfitej ilości, ponieważ „Schematy“ to aż 15 utworów. W jednym z nich gościnnie zaśpiewała wokalistka zespołu Plagiat199 – Magda Czomperlik. Autorem większości tekstów jest wokalista Piotr Balcarczyk. Muzyka i aranżacje są dziełem całego składu. W studiu, nad brzmieniem projektu czuwał realizator Michał Cholewa.

 

Podczas bytomskiego koncertu Jumanji, na scenie, gościnnie pojawi się band Zabili Mi Żółwia. To zespół muzyczny powstały w połowie 1997 roku w Mazańcowicach, małej miejscowości koło Bielska-Białej. Został założony przez grupę przyjaciół. Muzycy łączą ze sobą muzykę punk, ska oraz reggae. W październiku 1999 roku Zabili Mi Żółwia po raz pierwszy zarejestrował swój materiał, tworząc tym samym pierwsze demo o tytule „Mordercy żółwia“, na którym znalazły się m.in. utwory: „Kwiatek“, „Być człowiekiem“, „Serce ogrodu“, „Starzec…“.

Ostatni album pod tytułem „Twarzą w twarz” zespół ZMŻ wydał w 2008 roku. Obecnie zespół kontynuuje działalność koncertową w całej Polsce.

Rezerwacja biletów MOŻLIWA pod numerem telefonu 32 389 31 09 wew. 101 Bilety w cenie: 15 zł przedsprzedaż i 20 zł w dniu koncertu
Miejsce: Sala ToTu
Data: 15.01.2012
Godzina: 19:00

Ceny biletów:
, [Zapowiedź] Jumanji i Zabili Mi Żółwia zagrają w Bytomskim Centrum Kultury normalny: 20,00 zł
, [Zapowiedź] Jumanji i Zabili Mi Żółwia zagrają w Bytomskim Centrum Kultury ulgowy: 15,00 zł

mat. organizatora

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz