Święto Bytomia 2009

Trwają przygotowania do Święta Bytomia. W tym roku przebiegnie ono pod hasłem uśmiechu i dobrej rockowej muzyki.

Święto Bytomia rozpocznie się w piątek, 5 czerwca. Pomiędzy 11.00 a 18.00 płyta Rynku zapełni się stoiskami, na których swoją działalność prezentować będą działające w naszym mieście organizacje pozarządowe. Do udziału w V Dniach Organizacji Pozarządowych zgłosiło się 37 organizacji (ich wykaz znajduje się w załączniku poniżej). Prezentacja bytomskich organizacji pozarządowych odbędzie się także w sobotę, 6 czerwca od 10.00 do 15.00.

Sobotni program Święta Bytomia z pewnością ucieszy wszystkich, którzy lubią się śmiać i na otaczającą rzeczywistość patrzą z przymrużeniem oka. Tego dnia scenę bytomskiego Rynku opanują czołowe polskie kabarety. Wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Jacek Ziobro, Neo-Nówka, oraz OT.TO.

Niedziela będzie należała do miłośników rockowego grania. Rockowy repertuar sprawdził się podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy to sala Beceku pękała w szwach. Organizatorzy liczą, że i tym razem publiczność nie zawiedzie, tym bardziej, że gwiazdą wieczoru będzie grupa Kult. Wcześniej zagrają: Plagiat 199, Heartsgarage i Olaf Deriglasoff.

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz