II Bytomska Moc Bluesa już jutro w EC Szombierki

Ubiegłoroczna edycja bluesowej imprezy w monumentalnych wnętrzach Elektrociepłowni Szombierki w stu procentach potwierdziła, że ten gatunek muzyki na Śląsku ma się dobrze. 9 kwietnia bluesmani ponownie zjadą do Bytomia.

Na scenie pojawi się Magda Piskorczyk, wokalistka wykonująca głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej, autorka płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz nominowanego do Fryderyka 2009 albumu „Magda Live”.

Towarzyszyć jej będzie Ola Siemieniuk. Publiczność będzie też miała okazję posłuchać jedego z najbardziej twórczych wykonawców z kręgu polskiego bluesa – Adama Kulisza – wokalisty, gitarzysty, harmonijkarza, autora muzyki i tekstów, laureata wielu nagród i wyróżnień. Ze specjalnym koncertem z okazji 10 – lecia swojej pracy artystycznej wystąpi też Kajetan Drozd.

Towarzyszyć mu będzie zespół Siódma w Nocy i muzycy z akustycznej formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio, z którą artysta koncertuje od kilku miesięcy. Warto wspomnieć, iż tegoroczna „Moc Bluesa” zainauguruje Jubileusz Obchodów 90-lecia EC Szombierki. Bilety w cenie: 20 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Muzycznego „Śląski Jazz Club”.

Rezerwacja biletów drogą mailową: [email protected] Początek imprezy o 20.00.

UM Bytom

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz