0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] XII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych
Szombierki Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] XII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych

Już po raz dwunasty modelarze z Polski i zagranicy wystawią efekty swojej pracy w Hali na Skarpie. Zaplanowanej na 14 i 15 marca wystawie towarzyszyć będą warsztaty modelarskie, giełda modelarska oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych wziął swój początek w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Karbiu, gdzie młodzi zapaleńcy skupieni w kole modelarskim szlifują swoje umiejętności w sztuce modelarskiej. To właśnie z ich inicjatywy od 2003 r. do Bytomia zjeżdżają pasjonaci modelarstwa redukcyjnego z kraju i zagranicy.

Warto przypomnieć, że podczas zeszłorocznej edycji imprezy 360 modelarzy wystawiło łącznie blisko 1350 prac, a ekspozycję odwiedziło ponad 3,5 tys. zwiedzających.

W tym roku również nie zabraknie atrakcji. Zwiedzający będą mogli podziwiać perfekcyjnie wykonane modele samolotów, okrętów, wozów pancernych, helikopterów, pojazdów cywilnych, a nawet miniatur budynków i postaci historycznych. Dla miłośników modelarstwa przygotowane zostaną stoiska z modelami do sklejania oraz sprzętem niezbędnym do tego, by zająć się modelarstwem. Na początkujących modelarzy i nie tylko będą czekać specjaliści, którzy udzielą zainteresowanym fachowych porad.

Kolejny raz rozegrane zostaną też dwa memoriały: Edwarda Boniego, wielkiego popularyzatora modelarstwa na Śląsku i w Zagłębiu oraz płk. Jana Białego – pilota, uczestnika trzech wojen, wielokrotnie odznaczanego najwyższymi honorami mieszkaniec Bytomia.

Patronat nad festiwalem organizowanym przez Sekcję Modelarską Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb” objął Prezydent Bytomia, Damian Bartyla oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek.

Organizatorem głównym wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy „KARB” przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Wystawę będzie można oglądać w sobotę (14 marca) od 9.00 do 19.00, a w niedzielę (15 marca) do 9.00 do 13.00 w hali przy ul. Frycza Modrzewskiego 5a.

Więcej szczegółów tutaj

Pozostałe wiadomości

Sex Guru wystąpił w Beceku

admin

Groziła, że wyskoczy z dzieckiem przez okno

admin

Złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego

admin
Trwa wczytywanie....