24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Wojciech Tatarczyk – „Wolno” – wystawa
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] Wojciech Tatarczyk – „Wolno” – wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza na wernisaż wystawy Wojciech Tatarczyka pt. Wolno. Wernisaż odbędzie się 25 listopada o godzinie 18.

Wojciech Tatarczyk

Artysta niezależny, świadomie nie związany ani formalnie, ani wpływowo z żadnymi strukturami, systemami i zrzeszeniami twórców, przez co sprawia dylematy klasyfikacyjne związane z podejmowaniem prób zaszeregowania jego twórczości w ramach zdefiniowanych nurtów i kierunków w malarstwie. Szeroko rozumiana różnorodność, jako cecha charakterystyczna jego twórczości niepokoi, prowokuje, pobudza do refleksji i z takimi emocjami pozostawia odbiorcę, bowiem nawet osobisty kontakt z tym niezwykle skromnym i powściągliwym artystą obwarowany jest brakiem dostępu do jego komentarzy na temat własnych obrazów. W ten sposób artysta okazuje szczególny rodzaj szacunku dla widza, nie roszcząc sobie prawa do  odbierania mu własnego sposobu postrzegania i rozumienia.

Tytuł wystawy: WOLNO 

Prezentowana podczas tejże wystawy seria obrazów, to zaproszenie do przekroczenia niewidzialnej granicy pomiędzy miejscami znanymi, czytelnymi,  codziennymi, a magicznym światem  symboli i wariacji osadzonych w  pozytywnej energii barw emanujących optymizmem.

Autor prac jest trzykrotnym finalistą ogólnopolskiego konkursu malarskiego „Obraz Roku” (edycje: 2001, 2003, 2005) organizowanego przez miesięcznik artystyczno -kolekcjonerski“ Art&Busines”.

Swoje prace eksponował na wystawach w kraju i zagranicą, a Jego obrazy znajdują się w galeriach oraz w prywatnych zbiorach kolekcjonerskich.

 

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Finałowy koncert festiwalu „III Bytomska Moc Bluesa”

admin

Ciężarówka potrąciła pieszego przy placu Wolskiego

admin

Okradł i pobił byłą partnerkę

admin
Trwa wczytywanie....