0.7 C
Bytom
6 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] W świecie WIKI
Śródmieście Zapowiedzi

[Zapowiedź] W świecie WIKI

Czy wiesz, że ponad 10 milionów Polaków w wieku powyżej 50 lat nie korzysta z Internetu? Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. W grę wchodzą bariery kompetencyjne, psychologiczne, finansowe i infrastrukturalne.

Wiele osób w wieku +50 nie potrafi obsługiwać komputera, a nawet uważa, że tej umiejętności nie potrzebuje. Niektórzy obawiają się zagrożeń związa-nych z korzystaniem z Internetu, dla innych przeszkodą jest brak sprzętu czy dostępu do sieci.

A przecież Internet odgrywa coraz większą rolę w prawie każdej dziedzinie ludzkiego życia, a więc nie pozbywajmy się korzyści i możliwości jakie nam dają nowe technologie. Zdobywanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań, oszczędność czasu i pieniędzy, możliwość częstszego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi – to tylko niektóre z nich.

W styczniu Biblioteka rozpoczyna nowy cykl prelekcji i warsztatów pod hasłem: „Surfowa-nie zaczyna się po pięćdziesiątce”. Zaplanowano 4 spotkania, o różnorodnej tematyce: od Wikipedii, przez ogrody, podróże po komunikatory. Każde spotkanie będzie obejmowało pre-lekcję związaną z tematyką warsztatów, prowadzoną przez znawców danej dziedziny, której będą mogli wysłuchać wszyscy chętni. Spotkanie warsztatowe natomiast skierowane jest do osób +50, które chciałyby poznać tajniki Internetu na dany temat (ilość miejsc ograniczona).

 

Pozostałe wiadomości

Pijacki weekend na drogach

admin

[Zapowiedź] Teatromania 2012: Titus Andronicus 2.0

admin

Wernisaż wystawy „Materia nieZŁOMnie piękna” [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....