24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Twarze rysowane wiatrem
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] Twarze rysowane wiatrem

Z ostatniej chwili! Steve Jobs, Mick Jagger, Salvador Dali i cała plejada  popularnych aktorów czy artystów odwiedzi Agorę Bytom! To zasługa lekarza i artysty w jednym, Tomasza Wiatra. Jego cykl portretów słynnych postaci, „Twarze rysowane wiatrem”, od 16 marca (piątek) w Galerii na Poziomie. Wernisaż o godz. 16.00. 

Autor wystawy ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i obecnie pracuje jako lekarz. Tomasz Wiatr to jednak prawdziwy człowiek renesansu. Równocześnie z pracą zawodową, rozwijał swój warsztat z zakresu rysunku, a głównie portretu. Inspirację odnalazł głównie w świecie mediów, kultury i sztuki. – Wynikało to z tego, że wizerunki gwiazd są najbardziej rozpoznawalne i dostępne – opowiada Tomasz Wiatr. W ciągu ostatnich dwóch lat, artysta posługując się jedynie ołówkiem, stworzył cykl sugestywnych portretów sław. – Szukam wyrazistych, surowych i ostrzejszych cech, dlatego portretuję głównie mężczyzn, ale w Agorze Bytom po raz pierwszy pokażę także rysunki kobiet, między innymi Natalie Portman – mówi Wiatr. – Tym, co odróżnia mnie od innych portrecistów jest charakterystyczna, surowa kreska, która pozwala uchwycić emocje. Nie maluję, jak wielu artystów w sposób „fotograficzny” i dopieszczony – dodaje.

Od najbliższego piątku w Galerii na Poziomie Agory Bytom będzie można oglądać 24 prace z całego cyklu. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.00.

– W Galerii na Poziomie przez ponad rok zorganizowaliśmy już prawie 20 wystaw, ale tematyka najbliższej wystawy to dla nas prawdziwa nowość – opowiada Hanna Petters-Kaczmarska, marketing manager z Agory Bytom. – Jesteśmy bardzo podekscytowani tą ekspozycją, która połączyła światy sztuki wysokiej i gwiazd. „Twarze rysowane wiatrem” pozwolą zobaczyć bytomianom najsłynniejsze postaci w zupełnie nowym świetle – dodaje.

Wernisaż wystawy „Twarze rysowane wiatrem” odbędzie się 16 marca o godz. 16.00 w Galerii na Poziomie Agory Bytom. Następnie ekspozycję będzie można oglądać w godzinach otwarcia Agory. Wstęp wolny.

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] „Impresje Zimowe” – wernisaż wystawy

admin

Znikneła rzeźba z elewacji jednej z bytomskich kamienic

admin

Grudzień z lodowiskiem, ale bez Jarmarku Świątecznego

admin
Trwa wczytywanie....