15.3 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Turniej Niepodległości w Tenisie Stołowym o Puchar Orła Białego
Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] Turniej Niepodległości w Tenisie Stołowym o Puchar Orła Białego

Nawiązując do bogatych tradycji i osiągnięć śląskiego tenisa stołowego, w czasie tegorocznych uroczystości związanych z 92. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2010 r. w Hali na Skarpie w Bytomiu odbędzie się Turniej Niepodległości w Tenisie Stołowym o Puchar Orła Białego. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia Piotr Koj. Organizatorem turnieju jest Bytomskie Towarzystwo Tenisa Stołowego “Silesia Miechowice” i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Organizatorzy zawodów przywiązują dużą wagę do wspierania organizacji społecznych, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Charytatywny cel turnieju, jakim jest wsparcie działań Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM “Sezam” jest związany z chęcią niesienia pomocy mieszkańcom Śląska walczącym ze stwardnieniem rozsianym i ich rodzinom.

W turnieju wezmą udział m.in. uczniowie śląskich szkół, dzieci i młodzież trenująca tenis stołowy oraz uprawiający tę popularną na Śląsku dyscyplinę sportu zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Turniej uświetnią rozgrywki gwiazd polskiego i międzynarodowego tenisa stołowego.Zawody mają na celu uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży szkolnej znaczenia, jakie dla Polski miały wydarzenia z 1918 roku.

Organizacja turnieju ma także służyć zintegrowaniu mieszkańców Śląska, tenisistów stołowych z naszego regionu i miłośników tej dyscypliny sportu oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia. Turniej jest także doskonałą okazją do upowszechniania tenisa stołowego i osiągnięć śląskich tenisistów stołowych.

Poprzez organizację turnieju chcemy pokazać, że ten dzień można świętować na wspólnej zabawie i rywalizacji sportowej, która dostarcza emocji i jest dla zawodników i publiczności okazją do miłego i owocnego spędzenia czasu. W trakcie turnieju przygotowano wiele atrakcji, nie tylko sportowych, ale też artystycznych. Zawody uświetnią pokazy tańca towarzyskiego, występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży z bytomskich domów kultury oraz pokazy gimnastyki sportowej zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego “Orzeł Biały”. Turniej zakończy koncert szantowy zespołu “Happy Crew”. Organizatorzy przygotowali także zajęcia dla najmłodszych – gry, zabawy, zajęcia plastyczne i konkursy zorganizuje Centrum Rekreacji Rodzinnej “Żyrafa” i Kawiarnia-Przedszkole “Tika-Studio”.

Orzeł Biały S.A. jest partnerem strategicznym turnieju i fundatorem nagród dla zwycięzców.

mat. prasowe organizatorów.

Regulamin i harmonogram imprezy


Pozostałe wiadomości

XXXX Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia

admin

Muzyka Od Środka: Tomasz Mucha Trio [Zdjęcia]

admin

VI Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna już za nami

admin
Trwa wczytywanie....