9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Śląski Teatr Tańca zaprasza na „Jezioro Łabędzie”
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] Śląski Teatr Tańca zaprasza na „Jezioro Łabędzie”

Śląski Teatr Tańca zaprasza na spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Teatru Tańca pt. Jezioro Łabędzie, który odbędzie się 21 grudnia o godz. 19.00 w Bytomiu przy ul. Żeromskiego 27.

Spektakl taneczny „Jezioro Łabędzie” najlepiej opisują słowa samego reżysera Idana Cohena:

Moja wizja „Jeziora Łabędziego” przemawia do innych aspektów i wartości piękna i estetyki, niż ta przedstawiona w słynnej wersji w choreografii Mariusa Petipa i Lwa Iwanowa. Opowiada i przywołuje to, co zazwyczaj jest uważane jako normalne i przewidywane zachowanie. „Jezioro Łabędzie” jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej znanych przedstawień w zachodniej kulturze, stanowi niewyczerpane źródło pomysłów, estetyki oraz skojarzeń. Jest silnym psychologicznym aspektem w procesie tworzenia i główną kwestią tożsamości, zachowania i wartości w każdej osobistej historii.

Łabędź albo raczej hybrydyzacja zwierzęcia oraz człowieka, męskość i kobiecość, człowieczeństwo i zwierzęcy popęd są inspiracją dla procesu tworzenia w tej zdefiniowanej arenie przepełnionej instynktami, pasją i marzeniami.”

Idan Cohen urodził się w 1978 roku w Izraelu w kibucu Mizra. Otrzymał stypendium, które umożliwiło mu studiowanie teatru i sztuk pięknych na „Art colony” w izraelskim Nagev. Jeszcze zanim dołączył do światowej sławy Kibbutz Contemporary Dance Company – zespołu założonego przez Yehudit Arnon, został zaangażowany do projektu filmowo-tanecznego autorstwa Lary Bersa, tancerki zespołu Bat-Seva – (Francja). Idan Cohen występował na całym świecie, w spektaklach słynnych choreografów, m.in.: Rami Be’er, Inbal Pinto, Ania Brod i inni. Wielokrotnie nagradzany m. in. podczas międzynarodowego konkursu tańca współczesnego (Sofia, Bułgaria), w konkursie „No Balet” w Ludwigshafen (Niemcy) czy też podczas „Solo Tanz Theater Festiwal” w Stuttgarcie (Niemcy). Prezentował swoje prace na całym świecie w USA, Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech, Bułgarii, Polsce, Tajlandii oraz Grecji.

Reżyseria: Idan Cohen, Muzyka: Piotr Czajkowski, Choreografia: Idan Cohen, Asystenci: Sharon Vazanna, Tamar Grosz, Snir Nakar, Kierownicy prób: Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Janusz Skubaczkowski: Wizualizacje i scenografia: Idan Cohen, Kostiumy: Idan Cohen, Treningi: Ewa Lackova Tańczą: Robert Buczyński, Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Helena Gandżalian, Paulina Giwer, Zuzanna Kasprzyk, Anna Kosiorowska, Jakub Krawczyk, Kamil Lipka, Paweł Łyskawa, Nina Minor, Anna Raj, Robert Wasiewicz, Natalia Wilk, Anna Wywiał

——————————————————————————–

CENY BILETÓW
bilet normalny – 20 zł
bilet ulgowy – 15 zł
wejściówka – 8 zł
grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) – 12 zł. / osoba

REZERWACJA BILETÓW
pod numerem telefonu 32 281 82 53
drogą emailową [email protected]

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Z trzema promilami „za kółkiem”

admin

Fałszywi pracownicy telekomunikacji

admin

Tranzyt Wenus na tle tarczy słonecznej. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....