4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Rainstick Cowbell i Leman Acoustic w Gotyku – koncert
Śródmieście Zapowiedzi

[Zapowiedź] Rainstick Cowbell i Leman Acoustic w Gotyku – koncert

23 listopada w klubie Gotyk wystąpią  Rainstick Cowbell(USA) i Leman Acoustic.

Scott Arbogast ze zdemobilizowanego Creepy Old Trucks występuje teraz jako Rainstick Cowbell. Odstawił basówkę i perkusistę z poprzedniego zespołu, żeby wyruszyć na emocjonalną wycieczkę z gitarą akustyczną, której struny śmiało i mocno głaszcze, szarpie, podszczypuje i pozostawia pełnym napięcia rezonansom. Jego literackie teksty opłakują przeszłych bohaterów w świetle obrazków jego osobistych nieokrzesanych wzruszeń.

Stylistycznie Cowbell mieści się gdzieś w świecie folku, akustycznego rocka i piosenki autorskiej. Artysta czerpie inspiracje przede wszystkim z twórczości takich amerykańskich bardów jak Billy Bragg, Leadbelly i Woody Guthrie. Na jego pierwszym solowym albumie „Fireants” (cd, North Pole Records, 2009) słychać dynamiczną gitarę i powielony harmonicznie, niespodziewanie wysoki głos, który lamentuje o rzeczach zwykłych, ale niekoniecznie popularnych. „Tak, to boli” nosi tytuł jednego z utworów wydanych w czerwcu 2009 na przezroczystym siedmiocalowym winylu. Jego firma nagraniowa określa muzykę Cowbella jako intrygującą odmianę acoustic hardcore folk punk. Artysta na koncertach nie pozostawia nikogo obojętnym – zaszokuje, by za chwilę ukoić. Potrafi ekspresywnie i dramatycznie pokierować głosem i towarzyszącymi mu liniami melodycznymi tak by jego muzyka jeszcze przez jakiś czas po występie przebywała w zakamarkach zmysłów.

Rainstick Cowbell w październiku 2009 wyruszył po raz pierwszy w trasę koncertową po Europie. Zawitał także do Polski. Został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak również przez krytyków muzycznych. (m. in. recenzja w Gazecie Wyborczej Poznań, autor: Michał Danielewski)

Podczas trasy EU 2010 wystąpił w Bytomiu, Zabrzu, Krakowie i Poznaniu.

Dwukrotnie (2009 i 2010) wystąpił na balkonie internetowej Balcony TV Poznań. Po raz drugi wystąpi w piwnicy bytomskiego Klubu Gotyk 23 listopada 2011.

http://www.youtube.com/watch?v=R5y-lrAbgKk

http://www.myspace.com/rainstickcowbell

Leman Acoustic – Song-writer ze Śląska. Leman otrzymał nagrody i wyróżnienia w kategoriach wokalista i instrumentalista na kilku przeglądach, festiwalach w całej Polsce. W roku 2009 wystąpił na Festiwalu Maj Music oraz na OFF Festivalu, gdzie na scenie leśnej otwierał drugi dzień festiwalu. W roku 2010 Leman wydał dwie EP-ki, „Sounds of the Past” zawierającą 5 utworów z lat 2007/2008. Druga EP-ka, „Whispers of Loneliness” zawiera 4 utwory łączące pełne brzmienie gitary akustycznej z bardzo delikatną elektroniką. Trzecia EP-ka „Sophisticated Point of View” zawiera 4 utwory, w których gitarze akustycznej towarzyszą wiolonczela, gitara basowa oraz instrumenty perkusyjne. Piosenka „Fate comes against” z tego wydawnictwa znalazła się na składance najciekawszych śląskich artystów SEALESIA wyd. Falami.

http://www.myspace.com/lemanacoustic

Wstęp za darmo!

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Wstrząs w kopalni Bobrek. Trzy osoby ranne

admin

Tragedia na torach: pociąg potrącił kobietę

admin

Spotkanie z mediami na basenie [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X