19.2 C
Bytom
8 sierpnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] [Patronat] Tylko NIE Bytom! – Koncerty ASI MINA (Polska) i Kumisolo (Francja)
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] [Patronat] Tylko NIE Bytom! – Koncerty ASI MINA (Polska) i Kumisolo (Francja)

7-go listopada odbędzie się kolejny koncert z serii  Tylko NIE Bytom! Jest to cykl comiesięcznych koncertów połączonych z imprezami towarzyszącymi mających na celu przybliżenie śląskiej publiczności najciekawszych zjawisk pojawiających się na szeroko rozumianej alternatywnej scenie muzycznej – zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

ASI MINA/Asia Bronisławska

Muzyk, pedagog animator kultury. Związana z  niezależną wytwórnią mik.music! oraz m.in. z zespołami Mołr Drammaz i The Complainer. Ciągle poszukująca artystka posiadająca kilka wcieleń – czasem występuje sama, czasem z kilkuosobowym zespołem, a ostatnio z kilkudziesięcioosobową orkiestrą instrumentów dętych. Grała w kilkunastu krajach, zarówno na dużych festiwalach (m.in. PLUS Size Festival Londyn, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, c-side Festival Izrael, Open’er Festival, OFF Festival) jak i w małych klubach – za każdym razem hipnotyzując publiczność. Śpiewa o życiu, ludziach, relacjach, zjawiskach, emocjach.

http://www.youtube.com/watch?v=niYwqvs2x7I

Kumisolo (Francja)

Kumi Okamoto urodziła się w Japonii. Jako nastolatka zobaczyła film Jean-Luca Godarda, w którym Anna Karina mówi „Paryż to najlepsze miejsce do życia”. Po przyjeździe do stolicy Francji Kumi pracuje jako pomoc piekarza, sprzedawczyni w salonie mody i jednocześnie studiuje Francuską Nową Falę.

Do Paryża przywiozła ze sobą pomysły na muzykę, którą chciała nagrywać. Założyła Konki Duet, w którym electro-pop rozmawiał ze słuchaczami po japońsku, francusku i angielsku. Nawiązała współpracę z lokalnymi twórcami muzyki eksperymentalnej, rysownikami i animatorami, m.in. O.Lamm i Shoboshobo. Wkrótce potem zaczęła występować solo, sięgając po przeróżne inspiracje, od Boba Dylana i Francoise Hardy, przez amerykański surf-rock i brzmienie tradycyjnego japońskiego shamisen, aż po obciachowy synth-pop lat 80tych. Kumisolo potrafi być w kilku miejscach jednocześnie. Po wydaniu nagranej w jej sypialni płyty „My Love for You is a Cheap Pop Song” trafiła pod skrzydła wytwórni EMI France. Jej koleje wydawnictwa, EPki „Couer Frag” i „La Femme Japonaise”, potwierdziły, jak wielki potencjał drzemie w tej globalnej miksturze wszystkiego ze wszystkim. Na szczególną uwagę zasługują towarzyszące muzyce teledyski, często animowane, zrobione z kosmiczną fantazją. Jej piosenki są niewiarygodnie chwytliwe, po pierwszym kontakcie nie sposób się od niej uwolnić. Koncert w Bytomiu będzie jej pierwszym występem w Polsce i jednym z nielicznych poza Francją.

http://www.youtube.com/watch?v=GvlN7zk_XOw

http://kumisolo.fr/

https://www.facebook.com/kumisolo

Data: 07.11.2013
Godzina: 19:00

Ceny biletów: 
normalny: 15,00 zł
ulgowy: 10.00 zł

Pozostałe wiadomości

Silesian Skate Show 2013

admin

Bytomscy policjanci pomogli dojechać na porodówkę

admin

Kabaret Łowcy.B w Bytomskim Centrum Kultury. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....