6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Muzyka od Środka – Generation Next
Śródmieście Zapowiedzi

[Zapowiedź] Muzyka od Środka – Generation Next

Muzyka od  Środka to jeden z muzycznych projektów BECEKU, czyli Bytomskiego Centrum Kultury. W ramach projektu występują zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i wywodzące się z różnych krajów i tradycji muzycznych.

Tym razem zapraszamy na koncert w wykonaniu następnej generacji (Generation Next) znanych już w świecie jazzu ludzi, generacji, która niejako podąża ścieżką nakreśloną przez swoich ojców. 

Stylistyka zespołu wychodzi się z nowoczesnego mainstreamu i sięga do klimatów skandynawskich, oraz harmonii zaczerpniętych z muzyki filmowej. Zespół zadebiutuje 11 kwietnia na festiwalu Jazz nad Odrą na głównej scenie Impartu.

Skład tego sekstetu stanowią ludzie o dużym bądź bardzo dużym dorobku artystycznym i są powszechnie znani i doceniani w środowisku jazzowym w kraju. Ludzie Ci gwarantują najwyższy poziom artystyczny koncertu składającego się z ich kompozycji.

CZAS: 13 kwietnia (sobota) godz.19:00

MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, sala ToTu

BILETY: 15 zł,

Generation Next tworzą:

Piotr Schmidt – trębacz, wykładowca trąbki i Historii Jazzu, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora III-tomowej Historii Jazzu, książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.

  Jacek Namysłowski – puzonista, potomek żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty „wszechczasów” w polskim jazzie.

Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, wielkiego artysty, kompozytora, pedagoga, a także historyka muzyki jazzowej.

   Tomasz Wendt – saksofonista tenorowy, syn wybitnego tenorzysty jazzowego – Adama Wendta, który w dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołami Walk Away.

     Towarzyszą im:

Francesco Angiuli (Włochy) – kontrabasista (znany w Polsce z częstej współpracy z Piotrem Wojtasikiem, co stanowi jedną z najwyższych możliwych do wystawienia rekomendacji) zaczął grać już w wieku 6 lat, najpierw na fortepianie i na oboju, później doszła gitara basowa i kontrabas.

Arek Skolik − perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. W 2005r. został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”, a także otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma jazz forum jako perkusista jazzowy.

generation next _mini (1458 x 2049)

Pozostałe wiadomości

VII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych [Zdjęcia]

admin

Wernisaż wystawy „Materia nieZŁOMnie piękna” [Zdjęcia]

admin

Lodowisko na Rynku – dostępne już od 20grudnia

admin
Trwa wczytywanie....