4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Koncert z cyklu „Tylko NIE Bytom!” Barn Owl oraz Stara Rzeka
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] Koncert z cyklu „Tylko NIE Bytom!” Barn Owl oraz Stara Rzeka

Tylko NIE Bytom! to cykl comiesięcznych koncertów połączonych z imprezami towarzyszącymi mających na celu przybliżenie śląskiej publiczności najciekawszych zjawisk pojawiających się na szeroko rozumianej alternatywnej scenie muzycznej – zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Tylko NIE Bytom! angażuje młodych i nieco starszych artystów polskiej niezależnej sceny muzycznej tzw. „drugiego obiegu”. Myślą przewodnią całego cyklu jest współpraca twórców zagranicznych z rodzimymi, konfrontacje doświadczeń nie tylko muzycznych, które być może zaowocują dalszą współpracą w przyszłości. Chcemy zachęcić muzyków nie tylko do współdzielenia sceny, ale również otwarcia się na nowe wpływy i pokuszenie się o stworzenie czegoś zupełnie nowego. Artyści będą wspólnie eksperymentować na oczach i uszach naszej widowni, bagaż ich doświadczeń zderzonych ze sobą z pewnością da interesujący efekt.

Bytom od dawna zasługuje na miejsce, na mapie europejskich działań kulturalnych, naszymi działaniami chcemy jeszcze dobitniej to pokazać. Bardzo ważnym elementem projektu jest zmiana nastawienia do Bytomia zarówno przyjezdnych jak i samych Bytomian. Kolejne koncerty będą odbywały się w zaskakujących, często niewykorzystywanych przez lata lokalizacjach. Chcemy pokazać, że Bytom pełen jest miejsc absolutnie wyjątkowych, planujemy wypełnić te miejsca nową energią, zdefiniować na nowo ich przeznaczenie i charakter. Projekt skierowany jest do osób, które bardziej niż konsumentami kultury, są jej prosumentami. To jednostki aktywne, kreatywne i świadome, funkcjonujące w tkance społecznej jako postaci nieco niezależne, dbające nie tylko o styl, ale przede wszystkim o jakość życia.

Tegoroczna edycja projektu została wyróżniona dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

październik

Stara Rzeka (Bydgoszcz)

Twórcą Starej Rzeki jest Kuba Ziołek grający m.in. w takich grupach jak Ed Wood, Alameda Trio, Hokei, Szreder and the Ghost Riders, czy Innercity Ensemble. Miejscowość Stara Rzeka to głównie most nad Wdą, w Borach Tucholskich włączający nieinwazyjnie to co ludzkie w ciszę i przestwór natury. Projekt pomyślany został jako kontemplacja nad tym miejscem, i nad tym, co wspólne człowiekowi, rzece, lasom i mostowi, nad jednością natury i człowieka. W muzyce Starej Rzeki pobrzmiewają echa eksperymentów minimalistów z lat 60, ambientowych, postindustrialnych kolaży, azjatyckich bogów muzyki noise takich jak Li Jianhong i Keiji Haino, krautrocka w duchu Ash Ra Tempel, Popol Vuh, Harmonia czy Tangerine Dream, muzyki dr(eam)one, black metalu, muzyki ludowej, a także Nico. Chodzi jednak o wypracowanie spójnej formuły dla opowiedzenia historii o tym, co wspólne człowiekowi i przyrodzie.

http://www.youtube.com/watch?v=G10TEy6NG-4

Barn Owl (San Francisco, USA)

Sercem muzyki Barn Owl jest przeplatające się brzmienie gitar Evana Caminitiego i Jona Porrasa. Artyści podążają śladami muzycznych prowokujących awangardzistów: Alice’a Coltranea i Keijiego Haino, ale na ich podejście do muzyki największy wpływ miała twórczość grupy Black Sabbath. Tworzą muzykę od 2005 roku, gdy już po pierwszych próbach dźwiękowych odkryli, że łączy ich zainteresowanie medytacją, heavy metalem i psychodelicznym rockiem. W 2010 roku zespół założył własną wytwórnię fonograficzną Electric Totem, co zaowocowało wydaniem trzech albumów: „The Conjurer on Root Strata”, „Headlands on Important Records” i „Ancestral Star on Thrill Jockey”. Ich utwory są pełne głębi i kosmicznego przyciągania, dynamiczne, posiadają transcendentne brzmienie będące połączeniem instrumentów elektrycznych i akustycznych. Siła tego dźwięku jest niemal hipnotyzująca.

http://www.youtube.com/watch?v=QTmEUFOZogw

CZAS: 2 października (środa), godz. 19.00

MIEJSCE: CSW Kronika, Bytom, Rynek 26

Pozostałe wiadomości

Jest zgoda na wydobycie, ale miasto stawia warunki

admin

Pieszy potrącony na pasach na ul. Chorzowskiej

admin

[Zapowiedź] Teatromania 2010

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X