6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Finałowy koncert festiwalu „III Bytomska Moc Bluesa”
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

[Zapowiedź] Finałowy koncert festiwalu „III Bytomska Moc Bluesa”

Bytomska Moc Bluesa to pierwszy festiwal bluesowy w Bytomiu. Dwie pierwsze edycje gościła niepowtarzalna Elektrociepłownia Szombierki, a zainteresowanie wydarzeniem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Festiwal mimo swojej bardzo krótkiej historii został wyróżniony przez Zespół Elektrociepłowni Bytom S.A. i 25 listopada ubiegłego roku otrzymał „Nagrodę za partnerstwo i współpracę w dziele promocji Elektrociepłowni Szombierki”. Tegoroczna edycja odbędzie się 8 maja w murach BECEKU Bytomskiego Centrum Kultury.

Finał zapowiada się wyjątkowo interesująco. Wystąpi fenomenalna holenderska formacja King Mo. Będzie to pierwszy koncert grupy w Polsce, która przez holenderskich krytyków uznawana jest za najgorętszy bluesowy zespół w Holandii. King Mo otrzymał nominacje do Dutch Music Awards 2010 (w kategoriach: Zespół Roku, Wokalista Roku, Gitarzysta Roku), dwukrotnie płyty formacji zdobyły w Holandii nagrodę w kategorii „Płyta Roku” (2009, 2010), a sam zespół koncertował na największych bluesowych festiwalach w Europie i jest tegorocznym półfinalistą International Blues Challenge, największego międzynarodowego konkursu bluesowego na świecie. Koncert Holendrów poprzedzi występ projektu, który powstaje specjalnie na okazję Festiwalu III Bytomska Moc Bluesa. Kajetan Drozd, młody, ale już mocno utytułowany śląski bluesman znany fanom tej muzyki jako lider Siódmej w Nocy i formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio, połączy siły z jednym z czołowych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce,South Silesian Brass Band. To, co z tej współpracy wyniknie, będzie można zobaczyć tylko podczas Bytomskiej Mocy Bluesa.

Z pewnością koncert ten będzie nie lada gratką zarówno dla sympatyków bluesa jak i jazzu. Festiwal rozpocznie duet Werbińska & Pawlina, który niezwykle rzadko można posłuchać na Śląsku. Muzycy są Laureatami 29 Rawy Blues Festival 2002, V Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych SOLÓWKA 2010 i Kodex Blues Festiwal 2010. Ich muzyka to radość i pasja w jednym. Rytm gitary akustycznej przeplatany jest pełnym melodii śpiewem Małgosi, w którym słychać wszelkie odcienie bluesa, swingu, jazzu oraz muzyki gospel.

Becek

PATRONAT BYTOMONLINE.PL


Pozostałe wiadomości

Roweromania na Teatromanię. Zdjęcia

admin

Bytom 11-go listopada. Bytomianie uczcili 95. rocznicę odzyskania niepodległości

admin

Co dalej z Elektrociepłownią Szombierki?

admin
Trwa wczytywanie....