24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Finał projektu „Bobrek Dance”
Bobrek Śródmieście Zapowiedzi

[Zapowiedź] Finał projektu „Bobrek Dance”

Śląski Teatr Tańca zaprasza na finał projektu ,,Bobrek Dance”. Inicjatywa była skierowana do grupy dzieci i młodzieży wychowującej się w dzielnicy Bobrek (Bytom). Celem projektu był rozwój artystyczny uczestników oraz stworzenie spektaklu przez grupę młodych kreatywnych ludzi, chcących  poznać różnorodne formy sztuki tanecznej w tym szczególnie tańca breakdance.

Finał ich pracy można zobaczyć już 20 grudnia 2011 r. o godz. 17:00  na deskach Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Pokaz tańca breakdance w wykonaniu grupy z projektu Bobrek Dance jest głównym wydarzeniem programu Dnia Projektów Społecznych i Edukacyjnych. Na scenie zaprezentują się również grupy dzieci i młodzieży regularnie uczestniczące w zajęciach tanecznych organizowanych przez Śląski Teatr Tańca. Gościnnie  wystąpi także Duet Swing Step w składzie Joanna Malik i Michał Woźnica – wielokrotni laureaci ogólnoświatowego turnieju Rock and Rolla im. Billa Harleya w popisowym numerze z półfinałowego odcinka programu ,,Mam talent” – mieszance stylów Lindy Hop, Boogie Woogie oraz Rock and Roll.

Śląski Teatr Tańca realizując swoje założenia programowe po raz kolejny zaangażował się w prawie roczny projekt taneczny skierowany do dzieci i młodzieży wychowującej się w dzielnicy Bobrek. Uczestnicy projektu w okresie od marca do grudnia 2011 r. mogli bezpłatnie rozwijać swoje umiejętności i zainteresowanie tańcem pod okiem wykwalifikowanych tancerzy z kraju i zagranicy (m.in. Marek Szczygieł, Jarosław Karch, Isis Geurts). Praca skupiała się na zgłębianiu techniki tańca breakdance, ale nie zabrakło również warsztatów z zakresu tańca: współczesnego, Dancehall, Hip Hop oraz Street dance.

Kilkunastoosobowa grupa pod kierunkiem Marka Szczygła – zawodowego tancerza, absolwenta Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu spotykała się regularnie przez kilka miesięcy aby rozwijać swoje zainteresowanie tańcem i poznawać coraz to nowsze i  ciekawsze elementy tańca breakdance. Pokaz w chor. Marka Szczygła z pewnością będzie niezłą dawką adrenaliny podczas Dnia Projektów Społecznych i Edukacyjnych.

Inspiracją do powstania projektu „Bobrek Dance” były wcześniejsze działania Śląskiego Teatru Tańca skierowane do dzieci i młodzieży z dzielnicy Bobrek, a mianowicie projekt „Bliżej Sztuki” (rok 2000). Działania teatru na tym polu odbiły się szerokim echem w mediach jak i lokalnej społeczności
a w rezultacie doprowadziły do powstania wielokrotnie nagradzanego dokumentu zrealizowanego przez Dagmarę Drzazgę zatytułowanego „Bobrek Dance”.

,,Bobrek Dance” (nazwa projektu nawiązuje do dokumentu Dagmary Drzazgi pod tym samym tytułem) jest inicjatywą skierowaną do grupy dzieci i młodzieży wychowującej się
w dzielnicy Bytomia jaką jest Bobrek. Celem projektu jest ukazanie znaczenia tańca jako formy aktywizacji społecznej i uniwersalnego środka komunikacji w różnych środowiskach. Projekt zakłada stworzenie kreatywnej alternatywy spędzania czasu dla dzieci i młodzieży systematycznie pracującej w grupie tańca, poznającej różnorodne formy sztuki tanecznej, dążącej do wypracowania pełnowartościowego widowiska. Poprzez nasze działania pragniemy rozwijać zainteresowania i umiejętności wśród młodych mieszkańców Bytomia.

Projekt ,,Bobrek Dance” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Urzędu Miasta w Bytomiu. Dzięki dofinansowaniu przez Akademię Orange drugiej edycji projektu ,,Bobrek Dance” Śląski Teatr Tańca będzie kontynuował działania już od stycznia 2012 r. Wówczas do współpracy zaprosimy dzieci i młodzież z pierwszej edycji oraz nowych zainteresowanych tańcem.

20 grudnia 2011 r.

godz. 17:00 

Śląski Teatr Tańca

Bytom

Ul. Żeromskiego 27

Wstęp wolny

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Wypadek na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Kędzierzyńskiej

admin

Nowy system opłat na parkingu przy Agorze Bytom

admin

Pobiegli po zdrowie. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....