16.9 C
Bytom
7 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Bytomski Nocny Rajd Rowerowy
Bobrek Karb Miechowice Rozbark Śródmieście Stolarzowice Stroszek Szombierki Zapowiedzi

[Zapowiedź] Bytomski Nocny Rajd Rowerowy

Lubisz jazdę na rowerze? Nie boisz się wyzwań? Weź udział w Bytomskim Nocnym Rajdzie Rowerowym. Już w środę (29 maja) po zachodzie słońca amatorzy dwóch kółek spotkają się na Rynku, by wyruszyć w czterdziestokilometrową trasę. Będą przemierzać ulice, parki i lasy.

Nocna wyprawa rowerowa to pomysł Romana Badury, organizatora Bytomskiej Masy Krytycznej. Spontanicznie zorganizowana impreza, przyciągnęła w ubiegłym roku ponad dziewięćdziesięciu cyklistów. Czy tym razem będzie ich więcej? Wszystko zależy od pogody – kwituje Badura.

Jeśli aura będzie wyjątkowo dokuczliwa, termin rajdu zostanie przełożony. Choć bytomscy rowerzyści nie raz już pokazali, że nie straszny im wiatr, śnieg, a tym bardziej wiosenny deszczyk. Do ekstremalnych warunków trzeba jednak się odpowiednio przygotować.  Zanim wyruszymy w nocną trasę, sprawdźmy stan techniczny naszych jednośladów – mówi Badura. Przede wszystkim zadbajmy o oświetlenie. Zabierzmy ze sobą zapasowe baterie i dętki.

Bytomski Nocny Rajd Rowerowy jest imprezą dla osób pełnoletnich. Młodsze – mogą wziąć w nim udział za pisemną zgodą rodziców. Cykliści wystartują z Rynku w najbliższą środę o 21.00.

Dwa dni później (31 maja) czeka ich kolejna niespodzianka. Tego dnia Bytomska Masa Krytyczna będzie przebiegała pod hasłem „Objazdowy bibliotekarz”. Na mecie rowerzyści wymienią się książkami. Początek, jak zwykle o 18.00.

 

Pozostałe wiadomości

Pożar przy ul. Piłsudskiego

admin

Muzyka Od Środka: Tomasz Mucha Trio [Zdjęcia]

admin

[Zapowiedź] 10. Festiwal Teatralny dla Dzieci MASKARADA: Królewna Śnieżka

admin
Trwa wczytywanie....