0.6 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » [Zapowiedź] Bytomska Masa Krytyczna i Festyn „Na dwóch kółkach”
Śródmieście Stroszek Zapowiedzi

[Zapowiedź] Bytomska Masa Krytyczna i Festyn „Na dwóch kółkach”

Festyn „Na dwóch kółkach” poświęcony bezpiecznemu zachowaniu się na drogach odbędzie się 27 kwietnia od 11.00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Sprzęt do walki z piratami drogowymi zaprezentują policjanci z bytomskiej drogówki, a uczniowie bytomskich szkół będą mogli zdać egzamin na kartę rowerową albo motorowerową.

Udział w festynie zapowiedzieli również uczestnicy Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej. Tym razem jednak trasa przejazdu cyklistów będzie krótsza, a większość czasu spędzą oni na terenie WORD.

Podczas festynu zobaczyć będzie można m.in. specjalną lunetę, która pozwala policjantom namierzać z dużej odległości osoby jadące w samochodzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, albo kierowców rozmawiających przez telefon komórkowy. Będzie też ambulans policyjny, w którym odbędzie się projekcja m.in. filmów na temat skutków nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kto zachce, za pomocą alkohologogli będzie mógł sprawdzić, jak prowadzi się samochód po zażyciu alkoholu. Dla miłośników starych pojazdów swoje podwoje otworzy Galeria Motoryzacji i Techniki.

Chętni, którzy zechcą przystąpić do egzaminu na kartę rowerową albo motorowerową muszą  posiadać aktualną legitymację szkolną i zgodę rodziców. Przypomnijmy, alby uzyskać kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat, natomiast kartę motorowerową można uzyskać po ukończeniu 13. roku życia.

Impreza w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dla uczestniczących w Masie Krytycznej będzie kolejną okazją do przypomnienia, że są oni pełnoprawnymi użytkownikami dróg, ale o własne bezpieczeństwo cykliści muszą również zadbać sami. Przede wszystkim pamiętać o odpowiednim wyposażeniu rowerów.

Uczestnicy Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej z WORD-u wyruszą o 17.15 na Rynek, skąd o 18.00 pojadą do Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały 124, gdzie znajduje się miasteczko rowerowe.

Pozostałe wiadomości

Spotkanie Piotra Koja z dziennikarzami – zobacz wideo

admin

Finał XIII Ko-Miksowej Zimowej Feriady Artystycznej w BeCeKu

admin

Napad na bank – policja poszukuje bandyty

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X