25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zanurz się w Agorze
Śródmieście Wyróżnione

Zanurz się w Agorze

„Wrak legendarnego statku w centrum miasta”, „rafa koralowa w sercu galerii handlowej”, „rekiny w Bytomiu” – brzmi to jak sensacyjne nagłówki nie do końca poważnych gazet. Ale to prawda! Wszystko dzięki unikatowej wystawie „Tajemnice podwodnego świata”, w której można się do 5 marca zanurzyć w Agorze Bytom.

 Tak pasjonującej lekcji nie zaoferuje żadna szkoła! Nic dziwnego, że dzieci „nurkowaniem” w Agorze są zachwycone. – „Tajemnice podwodnego świata” idealnie łączą w sobie naukę z zabawą. Edukacyjne walory wystawy doceniły szkoły, które organizują specjalne wycieczki dla swoich uczniów. Bo świat mórz i oceanów jest teraz naprawdę na wyciągnięcie ręki – przyznaje Hanna Petters-Kaczmarska, marketing manager w Agorze Bytom. Multimedialna wystawa wciąga nie tylko najmłodszych. – To trochę jak oglądanie w telewizji świetnego programu przyrodniczego w jakości HD, z tą różnicą, że tutaj naprawdę można poczuć się częścią podwodnego świata – dodaje.  Dlatego ten, kto jeszcze nie widział tej unikatowej wystawy, powinien wybrać się do 5 marca do Agory Bytom. Zwłaszcza, że ta niebywała morska przygoda jest darmowa.

Wyjątkowość wystawy „Tajemnice podwodnego świata” polega też na tym, że zrealizowano ją na naprawdę wysokim poziomie, wykorzystując m.in. multimedialne materiały BBC. Wystawę podzielona jest na trzy części. Zaczyna się odprawą w batyskafie, gdzie młodzi odkrywcy przebierają się w strój do nurkowania i ruszają na ekspedycję.  Ta rozpoczyna się w magicznym świecie rafy koralowej oraz oceanicznej flory i fauny, a kończy we wraku okrętu „Mary Rose”, który został zatopiony u wybrzeży Anglii w XVII wieku. Statek, którego pozazdrościłby nawet Jack Sparrow z „Piratów z Karaibów”, kryje w sobie wiele tajemnic, dlatego podstawowym ekwipunkiem każdego odkrywcy jest latarka. – By utrwalić wiedzę, na eksploratorów podwodnego świata czeka po wyjściu na powierzchnię quiz. Wszyscy, bez wyjątku dostają również pamiątkowe dyplomy Odkrywcy Tajemnicy Podwodnego Świata. Tak kończy się ta kilkudziesięciominutowa przygoda – opowiada Hanna Petters Kaczmarska.

Wystawa w Agorze Bytom potrwa tylko do 5 marca. Szkoły mogą się jeszcze zgłaszać na zorganizowane wycieczki, natomiast indywidualni zwiedzający są łączeni w grupy odkrywców na bieżąco.

Wystawa „Tajemnice podwodnego świata” w Agorze Bytom trwa do 5 marca w godzinach otwarcia galerii (godz. 9.00-21.00 od poniedziałku do soboty i godz. 10.00-20.00 w niedzielę). Wstęp wolny.

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Kamchatka – przedstawienie plenerowe. Zdjęcia

admin

Spotkanie Prezydenta Bytomia mieszkańcami [Zdjęcia + Wideo]

admin

4 Bytomski Półmaraton odbędzie się 23 września.

admin
Trwa wczytywanie....