18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zamykają ul. Moniuszki – będą poważne utrudnienia!
Śródmieście Wyróżnione

Zamykają ul. Moniuszki – będą poważne utrudnienia!

Od dnia 4.03.br na okres ok. 2 miesięcy zostanie wyłączona z ruchu kołowego ul. Moniuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich do ul. Jagiellońskiej.Skrzyżowanie ulic Moniuszki – Dworcowa będzie udostępnione wyłącznie na ruchu pieszego.

Dojazd do ul. Dworcowej będzie udostępniony od strony pl. Wolskiego oraz od strony pl. Kościuszki przy ograniczeniach wynikających z przyjętej organizacji ruchu.
Mieszkańcy ul. Moniuszki w okresie prowadzenia robót nie będą mogli dojechać do podwórzy posesji.  

Dojazd do pl. Kościuszki wskazany jest ulicami: ul. Powstańców Warszawskich –Nawrota – Piekarska dla pojazdów do 2,5t lub ul. Powstańców Warszawskich –Nawrota – Smolenia – Chrobrego – Kwietniewskiego – Piekarska dla pojazdów powyżej 2,5t. Trasa objazdu nie będzie oznakowana.

Z uwagi na wykorzystanie ul. Katowickiej dla prowadzenia komunikacji tramwajowej w obu kierunkach nastąpią ograniczenia w możliwości postoju pojazdów na odcinku od pl. Sikorskiego do pl. Kościuszki, postój Taxi zostanie przeniesiony na ul. Gliwicką. Dojazd do ul. Gliwickiej dla pojazdów Taxi będzie dopuszczony od strony ul. Piastów Bytomskich. Na ul. Gliwickiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W celu utrzymania komunikacji pasażerskiej Bytom – Katowice przyjęto prowadzenie ruchu tramwajowego z wykorzystaniem istniejącego toru w ul. Sądowej, pl. Kościuszki i ul. Katowickiej w obu kierunkach. W związku z powyższym ulica Sądowa wyłączona będzie z ruchu kołowego za wyjątkiem mieszkańców, pojazdów prokuratury i służb komunalnych.
Linie tramwajowe nr 6 i 19 będą kursować z dotychczasowych przystanków końcowych w Bytomiu poprzez ul. Sądową z przystankiem na tej ulicy i dalej pl. Kościuszki i ul. Katowicką do przystanku przy ul. Katowickiej – pl. Sikorskiego, by kontynuować kurs do Katowic.

Linia nr 18 będzie obsługiwała trasę:
1.    Stroszek Zajezdnia – Urząd Miasta – Wrocławska, pętla,
2.    Ruda Śl. – pl. Sikorskiego – Ruda Śl.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie. Wykonawcą robót jest Skanska S.A., osobą odpowiedzialną za całość prac jest kierownik robót.
Wszelkie zapytania należy kierować do firmy wykonawczej.

Źródło: MZDiM

Pozostałe wiadomości

Policja w Bytomiu: Poszukujemy zaginionej Doroty Lipka

admin

Trójka nastolatków stanie przed sądem rodzinnym

admin

Krótko: wyłączą sygnalizację na skrzyżowaniu

admin
Trwa wczytywanie....