9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » ZALETY LOKAT BANKOWYCH
Publicystyka

ZALETY LOKAT BANKOWYCH

Oszczędzanie jest dobrym i rozsądnym nawykiem, który daje komfort psychiczny i pozwala czuć się bezpiecznie. Już dawno minęły jednak czasy, gdy pieniądze chowało się w domu i skrzętnie odkładało każdą złotówkę do pudełeczka. Dziś coraz więcej osób ufa instytucjom, które zajmują się obrotem gotówki i dają możliwość na powiększenie oszczędności. Istnieje wiele produktów finansowych, na które można się zdecydować w momencie, gdy mamy do dyspozycji pewną kwotę pieniędzy. Najpopularniejsze są lokaty bankowe. Jeśli chcemy się dowiedzieć więcej na temat konkretnych inwestycji warto odwiedzić stronę internetową http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe

Lokaty bankowe stanowią gwarancję bezpieczeństwa. Z tego względu, że są oferowane przez banki – instytucje finansowe, które podlegają ścisłym kontrolom – klienci mogą mieć pewność, że ich oszczędnościom nic nie grozi. Gwarancje, jakich udzielają banki, zapewniają ochronę swoim klientom. Oznacza to, że usługobiorcy nie są narażeni na utratę ulokowanych środków nawet w najbardziej nieprzychylnych warunkach.

Warto podkreślić, że lokata jest pewnym sposobem na zysk. Wszystko zależy jednak od wysokości oprocentowania – im jest ono wyższe, tym atrakcyjniejsza wydaje się inwestycja. Decydując się na konkretną lokatę należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Banki zazwyczaj podają oprocentowanie stałe, które nie ulega zmianom i dotyczy jednego roku. Trzeba zwrócić uwagę na ten parametr w szczególności, gdy bierzemy pod uwagę kuszące lokaty krótkoterminowe. Musimy także pamiętać, że od uzyskanych zysków będziemy musieli odjąć podatek od dochodu kapitałowego, który wynosi 19 %. Na rzeczywisty zysk ma również wpływ stopa inflacji. Jeśli jest ona niższa niż oprocentowanie możemy być pewni, że na inwestycji tej faktycznie zarobimy.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych lokat bankowych. Rozpoczynając inwestycje warto je porównywać i analizować, aby otrzymać jak najbardziej satysfakcjonujący zysk.

materiał nadesłany.

Pozostałe wiadomości

W pierwszej dziesiątce, ale na szarym końcu

admin

Pracodawco! Pamiętaj o szkoleniu BHP dla swoich pracowników!

admin

Stomatologia- medycyna estetyczna

admin
Trwa wczytywanie....