4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zagraj na deskach teatru JaCy My!
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

Zagraj na deskach teatru JaCy My!

Lubisz występy na scenie? Masz aktorski talent? A może wolisz pisać scenariusze? Do końca kwietnia Klub KONTRA przyjmuje zgłoszenia młodych twórców, którzy chcieliby wystawić swoją sztukę. Dramatopisarze z kolei mają okazję pochwalić się pomysłami, skrywanymi dotąd w szufladach.

„Teatroida” czyli Regionalny Konkurs Małych Form Teatralnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze dwa lata temu organizatorzy nie byli pewni, czy ich projekt doczeka się kontynuacji. Dziś trwają przygotowania już do trzeciej edycji, a –  jak wynika z internetowej strony Klubu KONTRA – przebieg tegorocznej „Teatroidy” będą śledzić media.

Tym razem inspiracją dla uczestników konkursu ma być twórczość Juliana Tuwima. To jego dokonaniom poświęcony jest ten rok – tak zadecydował Sejm RP podejmując uchwałę autorstwa Komisji Kultury i Środków Przekazu. Konkurs teatralny będzie kolejną bytomską imprezą, po Festiwalu Nauki i Sztuki,  z Tuwimowskim akcentem.

Jury „Teatroidy” wyłoni młode talenty w dwóch kategoriach: najlepszy spektakl i najlepszy dramatopisarz. Swoją grę aktorską uczestnicy zaprezentują 23 maja w sali kameralnej teatru JaCy My. Do tego czasu mogą doskonalić warsztat. Tak jak w roku ubiegłym, projekt Klubu KONTRA będzie dofinansowany ze środków gminnych. Jak zapewniają organizatorzy, dzięki temu w konkursie może wystartować młodzież gimnazjów i szkół średnich z całego regionu.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia. Można je dostarczyć na adres Fundacji Klub KONTRA, plac Sikorskiego 1 lub wysłać pocztą elektroniczną: [email protected]

Pozostałe wiadomości

Starsze kobiety potrącone na pasach

admin

Wybuch gazu w bloku w Bytomiu

admin

List otwarty Piotra Koja do prezydenta Damiana Bartyli

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X