0.4 C
Bytom
5 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – sprawdź drożność wentylacji!
Wyróżnione

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – sprawdź drożność wentylacji!

Szybkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim niebezpieczeństwa związane z zatruciami czadem. W ubiegłym sezonie, z powodu niesprawnie działających instalacji grzewczych i wentylacyjnych, w Bytomiu życie straciło kilka osób. Apelujemy, aby już teraz sprawdzić drożność wentylacji w mieszkaniach.

Zaczadzenia przede wszystkim powodowane są przez to, iż w okresie używania pieców węglowych i piecyków zasilanych gazem sieciowym, niektórzy użytkownicy budynków uszczelniają okna, drzwi przed zimnem. W ten sposób ograniczają wymianę powietrza, a tym powodują spadek dopływu odpowiedniej ilości tlenu niezbędnego do właściwego spalania paliwa. To z kolei powoduje niepełne spalanie paliwa w urządzeniach grzewczych i tworzy się tlenek węgla, czyli czad. W takich przypadkach może dojść do tak zwanego odwrotnego ciągu w przewodach kominowych i wydostawania się czadu do wnętrza mieszkania.

Absolutnie nie wolno lekceważyć własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa współlokatorów i dlatego już teraz należy zadbać o stan techniczny wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania mieszkania.

Apelujemy o rozważne korzystanie z piecyków gazowych, grzejników elektrycznych i innych urządzeń grzewczych. Nie należy dokonywać żadnych przeróbek, czy napraw takich urządzeń. Aby nie dopuścić w przyszłości do podobnych tragedii, fachowcy powinni przeprowadzić kontrolę grzejników i pieców, oraz związanych z nimi instalacji.

Źródło: asp. szt. Adam Jakubiak – KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Wypadek na skrzyżowaniu

admin

Wiosenna Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

admin

The Washing Machine w Gabinecie doktora Caligari

admin
Trwa wczytywanie....