16.9 C
Bytom
7 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Zabawa na Bobrku, czyli BOBREK-art 4 w akcji!
Bobrek Fotoreportaze Wyróżnione

Zabawa na Bobrku, czyli BOBREK-art 4 w akcji!

Od poniedziałku przy ul. Pasteura na Bobrku, odbywa się kolejna edycja „BOBREK – art – Restart Przychodni Kreatywnej”  Czym jest? To wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży organizowany przez BECEK Bytomskie Centrum Kultury w ramach realizowanego już po raz czwarty projektu Przychodnia Kreatywna.

Jak tłumaczy Agnieszka Ludwig , kurator projektu –  Za cel działań stawiamy sobie aktywizację, integrację i animację kulturalną środowiska lokalnego w dzielnicy, która uchodzi za trudną. Wierzymy, że rozwój indywidualnych zdolności twórczych stanowi swoistą profilaktykę wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży, w szczególności zaś tych pochodzących z rodzin najuboższych, zmagających się z bezrobociem i licznymi patologiami dzielnicy.

Dzisiaj mieliśmy okazję obserwować zabawę podczas warsztatów plastycznych oraz szkoły mobilnej, czyli wyjątkowej skrzyni na czterech kółkach, wypełniona interaktywnymi, kolorowymi tablicami, na których znajdują się podzielone tematycznie podpowiedzi gier edukacyjnych. Projekt wymyślił Arnold Raskin z Belgii jest realizowany m.in. w Ameryce Południowej, Afryce, Azji, Rumunii, Grecji, w Polsce – na warszawskiej Pradze i w krakowskiej Nowej Hucie. Uczestnicząc w zabawie dzieci mają możliwość swobodnego wyrażania swoich emocji, poznania norm społecznych takich, jakich nie wynoszą z własnego domu i środowiska.

BOBREK – art 4 , potrwa do piątku 30 sierpnia. Punktem kulminacyjnym będą Gry Rodzinne prowadzone przez pracowników działającego na Bobrku Programu Aktywności Lokalnej.

wb/becek

Pozostałe wiadomości

Sznupek z Kopciuszkiem na szpitalnym oddziale

admin

Gala MMA Challengers 2

admin

16. Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2014 – program spektakli

admin
Trwa wczytywanie....