25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Z promilami na drodze
Dzielnice Policyjne Wyróżnione

Z promilami na drodze

Tylko wczoraj i dziś policjanci zatrzymali pięć osób poruszających się po bytomskich drogach w stanie nietrzeźwości. Od początku marca mundurowi zatrzymali łącznie 61 osób prowadzących pojazdy „na podwójnym gazie”. Kilka z tych osób doprowadziło do zdarzeń drogowych.

Pijani kierowcy to spory problem, nie tylko bytomskich dróg. Mając w rękach nowoczesne urządzenia do kontroli stanu trzeźwości kierowców, policjanci praktycznie każdego dnia zatrzymują nawet po kilku użytkowników zaglądających do kieliszka przed jazdą. To, co cieszy, to zauważalny wzrost powiadomień trafiających do policji od innych kierowców i osób, które zauważają pijaków drogowych. Najwyraźniej świadczy to o wzroście świadomości zagrożeń, jakie wiozą z sobą amatorzy jazdy „na podwójnym gazie”. Szkoda natomiast, że takiej świadomości nie mają pasażerowie wsiadający do pojazdów i przyzwalający na jazdę, mimo wiedzy, że kierowca wcześniej pił alkohol.
Od początku tego miesiąca funkcjonariusze z Bytomia zatrzymali 61 (w marcu 2010 roku – 32) nietrzeźwych kierowców, w tym aż 51, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne, natomiast pozostałych dziesięciu to rowerzyści. Spośród wszystkich zatrzymanych, pięciu kierowców pojazdów mechanicznych i jeden rowerzysta doprowadziło do kolizji drogowych. Zatrzymano również pijanego sprawcę wypadku drogowego, w którym trzy osoby – w tym sprawca – odniosły obrażenia.
Policyjne statystyki jednoznacznie wskazują na konieczność prowadzenia kontroli stanu trzeźwości kierowców. Prosimy również osoby poruszające się po drogach, by widząc jadącego zygzakiem kierowcę, powiadomiły o tym policjantów. Wystarczy zatelefonować na bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997.

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] XII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych

admin

Wybuch pieca zabił mężczyznę

admin

[Patronat BytomOnline.pl] 17. Międzynarodowy Festiwal TEAROMANIA 22 – 31 MAJA 2015 – PROGRAM

admin
Trwa wczytywanie....