0.5 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » XIV Ekologiczna Feriada Artystyczna w BECEKU „Feriada? Naturalnie!” 20 – 31 stycznia
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

XIV Ekologiczna Feriada Artystyczna w BECEKU „Feriada? Naturalnie!” 20 – 31 stycznia

Hasło: Ferie!

Odzew: Eko –  Feriada!

Zadania: warsztaty – plastyczne, konstrukcyjne, designerskie, modowe, kreacyjne i re – kreacyjne, teatralne, fotograficzne, muzyczne (perkusja, gitara, wokal m.in.), Krav Maga, capoeira.

Prowadzący: Dorota Micior Gajewska, Paweł Jagodziński, Jolanta Iwa, Harald Bem, Asia Bronisławska, Magdalena Ptaszyńska i Marcin Urban, Adam Łata, Eliza Flaszewska, Anna Kałuszka, Bogusław Smyła, Tomasz Drozdek, Bronek Lewandowski, Agnieszka Kołodyńska

Wiek: od 6 do 20 lat (konkretne granice wiekowe określone są przy opisie każdego z warsztatów)

Pointa: XIV Finał Zimowej Feriady Artystycznej „Feriada? Naturalnie!”

 

Program warsztatów:

28 – 30 stycznia

godz.: 11:00 – 13:00   

Warsztaty plastyczne  „Bawmy się ekologicznie, czyli sam zrobię”

Zapraszamy wszystkich na ekologiczne warsztaty plastyczne. Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku od 6 – 10 lat. Uczestnicy nauczą się kreatywnie wykorzystywać papier. Będą mieli możliwość stworzenia własnych ozdobnych pudełek, papierowych stworów i wielu innych ciekawych gadżetów.

Prowadzenie: Dorota Micior Gajewska

Od dwudziestu lat prowadzi autorską Pracownię Plastyczną OKIENKO w Siemianowickim Centrum Kultury. Zajęcia plastyczne jakie dzieją się w pracowni to warsztaty artystyczne i akcje plenerowe. Dotyczą one wszystkich dziedzin plastyki, rękodzieła, malarstwa, rzeźby czy grafiki.

wiek uczestników: 6 – 10 LAT

bilety: 20 zł

miejsce: sala 204

 

20 – 24 stycznia

godz.: 10:00 – 14:00

Warsztaty z Samoobrony „Be Safe”

Podczas zajęć uczestnicy nauczą się podstawowych technik i procedur izraelskiego systemu walki wręcz Krav Maga. Samoobrona i bezpieczeństwo według Krav Maga to przede wszystkim umiejętność unikania sytuacji przemocy, odpowiednie taktyczne postępowanie w sytuacjach zagrożenia, jak również w ostateczności stosowanie narzędzi walki wręcz Krav Maga. System bazuje na naturalnych odruchach ludzkiego ciała, dlatego jest bardzo prosty do nauczenia oraz łatwy do zastosowania.

Prowadzący: Paweł Jagodziński (Grupa „Na maxa”)

Grupa specjalizująca się w stylu walki „Krav Maga”. Krav Maga zajmuje się praktycznym rozwijaniem najnowszych izraelskich doświadczeń z zakresu obrony i przeżycia człowieka w warunkach ataku terrorystycznego, napaści przestępczej, prób szantażu różnymi rodzajami broni, walki z kilkoma agresorami. Prowadzący są wykwalifikowanymi instruktorami z wieloma certyfikatami.

wiek uczestników: 12 – 18 lat

bilety: 40 zł

miejsce: Sala Baletowa

 

20 – 22 stycznia

godz.: 10:00- 13:00

Warsztaty „Prace z drewna i nie tylko”

Na tych warsztatach uczestnicy poznają różne walory drewna: zapach, kolor, fakturę. Dowiedzą się dlaczego drewno, które nie nadaje się np.: do produkcji mebli czy innych przedmiotów, może mieć szczególną wartość. Będziemy zbijać gwoździami, szlifować, wiercić, wygładzać, malować, kleić. Zastosujemy również niekonwencjonalne metody łączenia drewna. Powstaną niecodzienne przedmioty, oryginalne, zrobione własnoręcznie. Tylko od uczestników warsztatów zależy jaki kształt przyjmą.

Prowadzenie: Jolanta Iwa

Od wielu lat prowadzi różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i młodzieży. Bierze udział w projektach unijnych. Podchodzi do życia pomysłowo i kreatywnie. Promuje zdrowy tryb życia.

wiek uczestników: 6 – 12 lat

bilety: 20 zł

miejsce: sala Akwarium

 

21 – 24 stycznia

godz.: 10:00 – 14:00

Warsztaty fotograficzne „Bytom – miasto przyjazne środowisku”

W trakcie plenerów fotograficznych uczestnicy warsztatów zarejestrują w jaki sposób mieszkańcy Bytomia i instytucje w nim funkcjonujące wdrażając działania proekologiczne wpływają na środowisko, jego ochronę a w szczególności na jego odnowę. Poprzez obserwację, utrwalenie w kadrze poznają podstawy reportażu fotograficznego.

Efektem warsztatów będzie wystawa fotograficzna zaprezentowana w Bytomskim Centrum Kultury.

Prowadzenie: Harald Bem

Od lat z powodzeniem prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach, od 2012 roku do dzisiaj prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci oraz osób dorosłych w Domu Kultury In-nI w Rudzie Śląskiej . W czerwcu 2013 roku przeprowadził 40 godzinny kurs fotograficzny w jednym z zabrzańskich gimnazjów. Niezależnie od tego na bieżąco prowadzi także miesięczne kursy fotografii dla dorosłych w Katowicach.

wiek uczestników:13-15 lat

bilety: 30 zł

miejsce: Harcówka

 

23 – 25 stycznia

godz.: 11:00 – 13:00

Warsztaty muzyczne „Segregacja dźwięków”

Celem zajęć jest aktywne słuchanie dźwięków z otoczenia – tzw. AMBIENTU, uwrażliwianie dzieci na otaczającą nas muzykę – szumy, śpiew ptaków, przejeżdżające samochody. Będziemy poszukiwać, nasłuchiwać, zbierać i tworzyć – w BECEKU i w plenerze. Będziemy nagrywać najciekawsze odkrycia. Dowiemy się kim był JOHN CAGE i wykonamy jego utwór pt. 4’33.

Warsztaty zaowocują koncertem. Pokażemy co gra w nas np. bijące serce i co gra poza nami, oraz jaki te światy tworzą duet.

Nie zabraknie stukania, bębnienia, szurania, szeptania i krzyków.

Uczestnicy poznają także instrumenty imitujące dźwięki natury np. ocean drum czy azjatyckie tary. Stworzymy orkiestrę odzyskanych dźwięków.

Prowadzenie: Joanna Bronisławska / Asi Mina

Muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Członek zespołu The Complainer i Mołr Drammaz. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam! Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica. Pracuje z dziećmi i młodzieżą – uczy gry na gitarze i pianinie. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych.

wiek uczestników: 6 – 9 lat

bilety: 20 zł

miejsce: sala 204

 

25 stycznia

godz.: 10.30 – 18:30

BeCeKowy Pokój Gier „Gry planszowe ponad wszystko!”

To miejsce gdzie możesz oderwać się od rzeczywistości nie patrząc w ekran komputera. Gry planszowe, które proponujemy są dla ludzi w każdym wieku. Znajdzie tu coś dla siebie uczeń podstawówki, uczeń gimnazjum i liceum! W Pokoju Gier czeka na Was około 60 gier planszowych, karcianych i towarzyskich, ekonomicznych, strategicznych, przygodowych. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i dreszczyk emocji.

Prowadzenie: Adam Łata

Kinooperator, jeden z organizatorów „Międzygalaktycznego Zloty Superbohaterów”, pomysłodawca i realizator Becekowego cyklu „5 zeta dla kabareta” i BeCeKowego Pokoju Gier.

 

wiek uczestników: od 6 lat

bilety: 5 zł

miejsce: sala Akwarium

 

27 – 31 stycznia 2014

godz.: 10:00 – 18:00 (z przerwą od 13:00 do 15:00)

Warsztaty wokalne „Wyśpiewaj siebie”

Warsztaty będą dotyczyć emisji głosu, poznania palety różnych dźwięków, jakimi może posługiwać się człowiek. Młodzież zapozna się z różnymi technikami wokalnymi oraz będzie miała możliwość poznania nowych utworów.

Prowadzenie: Magdalena Ptaszyńska i Marcin Urban

Magdalena Ptaszyńska

Wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, pedagog śpiewu rozrywkowego z 10-letnim stażem, wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Marcin Urban

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. W latach 2001 – 2006 wykładowca uczelni. Kompozytor piosenek oraz autor wielu aranżacji, wykorzystywanych zarówno w projektach publishingowych jak i przy produkcji różnych formatów telewizyjnych.
Jako pianista / klawiszowiec współpracował z wieloma popularnymi artystami polskiej sceny muzycznej. Od roku 2008 kierownik muzyczny, pianista i aranżer w popularnym programie muzycznym, emitowanym w TVP2, pt. „Tak to leciało”

 

wiek uczestników od 15 – 18 lat

bilety: 40 zł

miejsce: sala Akwarium

 

28 – 30 stycznia

godz.: 16:00 – 19:00

Warsztaty plastyczne dla młodzieży „Drugie życie rzeczy”

Na zajęciach uczestnicy poznają magiczne zastosowania wełny, dowiedzą się do czego mogą służyć znoszone koszulki, albo stare płyty CD… Praktycznie wykorzystają rzeczy potencjalnie przeznaczone do wyrzucenia tworząc m. in. podkładki na kubek, przytulanki czy naszyjniki KADO.

Prowadzenie: Eliza Flaszewska

Jest absolwentką częstochowskiego Instytutu Plastyki, ukończyła również malarstwo w Utrechtse Universiteit w Utrechcie w Holandii. Już podczas studiów podjęła samodzielną działalność artystyczno – dydaktyczną. Oprócz malarstwa Eliza Flaszewska organizuje szkolenia oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu rękodzieła artystycznego (witraż, wiklina, rzeźba), a także różnych dziedzin plastycznych.

wiek uczestników: 13 – 18 lat

bilety: 20 zł

miejsce: sala 204

 

21 – 23 stycznia

godz.: 15:00 – 18:00

Warsztaty przetwarzania ubrań  „ReKreacja”

W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli odświeżyć swoją garderobę. Stworzą nowe, unikalne ciuchy ze swoich starych ubrań, przetworzą odzież już przez nas noszoną i tchną w

nią nową jakość, nowe życie. Jak to zrobią?
Za pomocą igły i nici, farb, szablonów i różnych materiałów nauczą się jak nadać bezużytecznym ubraniom nową wartość. Będą, zszywać, lepić, malować i ozdabiać.
Uczestników warsztatów prosimy o przyniesienie ubrań, które mogą ulec modyfikacji, różnych materiały i masy pomysłów!

Prowadzenie: Anna Kałuszka

Szerzej znana jako Super Gęś. Działa wielowymiarowo. Od lepienia w glinie w ramach PRACOWNI przez rozweselający dziecięcy świat Pociecha Pociechy aż po budowanie i rysowanie komiksowych historii z grupą Nylon Beuthen. Bierze udział w różnych śmieciowo przetwórczych akcjach. Do tego przerabia, szyje i produkuje odzież na swoją modłę.

wiek uczestników: 12 – 18 lat

bilety: 20 zł

miejsce: Harcówka

 

27 – 30 stycznia

godz.: 16.00 – 18.00

Warsztaty capoeiry

Wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych ćwiczeń i ruchów.

Prowadzenie: Bogusław Smyła – Członek Bytomskiego Klubu Capoeira

wiek uczestników: 7 – 20 lat

bilety: 25 zł

miejsce: sala To Tu

 

28 – 31 stycznia

godz.: 10:00 – 13:30

Warsztaty perkusyjne

Uczestnicy zajęć poznają różne instrumenty perkusyjne: djembe, bongosy, conga, dun-duny,

klawesy, szejkery, cajony, bębny historyczne i inne; warsztatom towarzyszyć będzie pokaz nietypowych

melodycznych instrumentów etnicznych.

Oprócz typowej gry na bębnach warsztat będzie zawierać również:

* body percussion – wykorzystanie ciała jako instrumentu perkusyjnego,

* trash percussion – wykorzystanie „śmieci” i przedmiotów użytku codziennego jako instrumentów perkusyjnych,

* drum circle – bębny i przeszkadzajki jako narzędzie pracy w grupie.

Prowadzenie: Tomasz Drozdek

Tomasz Drozdek jest animatorem społeczno-kulturalnym oraz muzykiem grającym na perkusji, perkusjonaliach oraz różnego rodzaju instrumentach etnicznych. Zdarza się, że też śpiewa. Jest zaangażowany w kilka przedsięwzięć artystycznych.

Korzystając z doświadczeń zdobytych w różnych sferach zawodowych stworzył autorskie warsztaty, w których instrumenty perkusyjne i etniczne są narzędziami animacji grupy.

wiek uczestników: 15 – 25 lat

bilety: 30 zł

miejsce:  Music Lab

 

21 – 24 stycznia

godz.: 10:00 – 14:00

Warsztaty nauki gry na gitarze elektrycznej

Uczestnicy warsztatów poznają podstawy gry na gitarze elektrycznej. Poznają sposoby uzyskiwania różnorodnych brzmień, na bazie przetworników dźwięków, które są używane przez specjalistów z tej branży.

Prowadzenie: Bronisław Lewandowski

 

Bronix – muzyk z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i studyjnym, aktualnie gitarzysta dobrze rockującej grupy Oberschlesien (laureaci drugiego miejsca w czwartej edycji Must be the Music) oraz Orkiestry Męskiej. Ma na koncie ponad 2000 występów w prawie wszystkich zakątkach świata. Jest również pedagogiem, właścicielem prywatnej szkoły muzycznej, wykładowcą wielu warsztatów.

wiek uczestników: 14 – 19 lat

bilety: 30 zł

miejsce: Music Lab

 

27-31 stycznia,

godz. 15.00-19.00,

Warsztaty teatralne – Moje myśli w pudełku, czyli rekonstrukcja wyjątkowych zderzeń.

Warsztaty teatralne z elementami czarnego teatru.

Uczestnicy warsztatów będą pracować nad etiudami teatralnymi, dla których budulcem staną się ich własne wspomnienia, sny, spostrzeżenia na temat otaczającego nas świata,  przemyślenia dotyczące spraw ważnych dla młodych ludzi – jak na przykład samotność, tolerancja, miłość. Te refleksje, doświadczenia, skojarzenia staną się materiałem do budowanie teatralnego scenariusza – nie narzuconego, ale wspólnie tworzonego właśnie podczas zajęć.

Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać tajniki warsztatu teatralnego – pracować nad interpretacją tekstu, elementami dykcji, ekspresją ciała, ale co najważniejsze, spróbują uruchomić wyobraźnię. Zapoznają się również z formułą czarnego teatru, który polega na wykorzystaniu światła ultrafioletowego, za sprawą którego jasne elementy i przedmioty stają się widoczne. Te zajęcia to coś więcej niż warsztaty teatralne, to propozycja teatralnej przygody!

Prowadzący: Agnieszka Kołodyńska

Agnieszka Kołodyńska – aktorka, psychopedagog, animator kultury, aktorka współpracująca z Teatrem Porywacze Ciał i Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu. Realizatorka autorskich projektów teatralnych, artystycznych i edukacyjnych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Olsztynie inicjatorka Grupy Twórczej „A Kuku!” i „Hapenin”. Aktywistka ruchu Obywatele Kultury Olsztyna. Mieszka w Warszawie.

bilety: 30 zł

miejsce: sala ToTu

 

31 stycznia (piątek), godz. 17.00

XIV Finał Zimowej Feriady Artystycznej „Feriada? Naturalnie!”

miejsce: sala To Tu

Wstęp wolny: Serdecznie Zapraszamy!

 

 

W dniach: 20 – 24 stycznia oraz 27 – 30 stycznia zapraszamy dzieci na seanse filmowe o godz. 13:15. Wstęp wolny!

20 stycznia (poniedziałek), godz. 13.15

DAVID & SANDY

reżyseria: Wiesław Zięba, SMF, Polska 1988, czas trwania: 73 minuty

“Już przekraczamy Fantazji bramy…” – tymi słowy rozpoczynają się zdumiewające przygody kilkuletniego Davida i jego wiernego psa, którzy podejmują ryzykowną akcję  ratowania mieszkańców buszu przed złymi kłusownikami. Nagroda Jury Dziecięcego “Marcin” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza “Ale Kino!” w Poznaniu.

21 stycznia (wtorek), godz. 13.15

ODWRÓCONA GÓRA ALBO FILM POD STRASZNYM TYTUŁEM

reżyseria: Leszek Gałysz, J&P, Polska 1999, czas trwania: 77 minut

Pełnometrażowa wersja popularnego serialu dla dzieci z początku lat 90-tych. Pojawienie się na szczycie Odwróconej Góry złych rycerzy Marbaków wywołuje strach wśród mieszkańców lasu. Przepowiednia mówi, że Marbaków pokona małe dziecko, dlatego też porywają oni wszystkie dzieci z okolicy i zamykają je w klatkach. Na pomoc uwięzionym dzieciom wyrusza dobry duszek Wił, który potrafi przybrać każdą postać, zmniejszony olbrzym Gig i trzy skrzaty Plonki… Srebrna Kreska na OFAFA w Krakowie za “poszukiwanie atrakcyjnej formuły twórczości dla dzieci” oraz Wyróżnienie Jury Dziecięcego “Marcinek” za scenariusz na FF w Poznaniu.

22 stycznia (środa), godz. 13.15

JACEK I PLACEK

reżyseria: Leszek Gałysz, J&P, Polska 1992, czas trwania: 72 minuty

Pełnometrażowa adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego o przygodach dwójki niesfornych i bardzo leniwych braci bliźniaków, którzy zrobią wszystko, aby tylko nie musieć pracować: od kradzieży zaczarowanej marchewki, po porwanie księżyca… I Nagroda w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany na MFF Santa Clarita Valley w Los Angeles (1994).

23 stycznia (czwartek), godz. 13.15

PROSZĘ SŁONIA

reżyseria: Witold Giersz, SMF, Polska 1978, czas trwania: 63 minuty

Obsypana nagrodami, pełnometrażowa wersja kultowego serialu z końca l. 60-tych o niezwykłej przyjaźni małego Pinia i porcelanowego słonia Dominika, który “jedząc” niechciane przez chłopca witaminy, urósł do rozmiarów prawdziwego zwierzęcia. Rodzicom Pinia głosu użyczyli: Irena Kwiatkowska i Wiesław Michnikowski, zaś Dominikowi – Ludwik Benoit.

24 stycznia (piątek), godz. 13.15

TAJEMNICA KWIATU PAPROCI

reżyseria: Tadeusz Wilkosz, Paweł Wendorff, ANIMA-POL, Polska 2004, czas trwania: 69 minut

Pewnego dnia mieszkające w przedszkolu cztery lalki –  Malutka, Narwany oraz Buba i Superboy – zostają uprowadzone. Udaje im się uwolnić z rąk złych porywaczy. Podczas ucieczki gubią się w lesie, gdzie spotykają smutne zwierzęta. Jak się okazuje zwierzęta są zrozpaczone z powodu śmieci, które zanieczyszczają ich las. Lalki i zwierzęta zaprzyjaźniają się i wspólnymi siłami postanawiają stawić czoła bandzie Śmieciuchów. Niespodziewanie Malutka znajduje zaczarowany kwiat paproci, który obdarza ją niezwykłą czarodziejską mocą. Czy uratuje kolegów i las? Czy lalki wrócą szczęśliwie do przedszkola? Bajka twórcy niezwykle popularnych filmów o przygodach misia Coralgola.

27 stycznia (poniedziałek), godz. 13.15

TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA

reżyseria: Maciej Wojtyszko, SMF, Polska 1979, czas trwania: 76 minut

Czasem zabawne, a czasem na prawdę niebezpieczne przygody dwóch detektywów – Kajetana Chrumpsa i Kota Makawitego, którzy są prześladowani przez groźnego przestępcę – kameleona Super. Ich sensacyjnym perypetiom towarzyszą wyjątkowo oryginalni przyjaciele: znana skądinąd Bromba, reżyser Gluś, poeta Fikander, i jego muza, Malwinka, a także bibliotekarz Puciek, stary wróbel, Psztymucel Nulek oraz wiele innych osób, mniej lub bardziej podejrzanych… Znakomita pełnometrażowa wersja jednego z największych serialowych przebojów l.70-tych. Nagroda Jury Dziecięcego “Marcin” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza “Ale Kino!” w Poznaniu.

28 stycznia (wtorek), godz. 13.15

TATO, NIE BÓJ SIĘ DENTYSTY

reżyseria: Zofia Ołdak, SMF, Polska 1985, czas trwania: 70 minut

Film fabularno – animowany. Pewien mężczyzna, odważny spadochroniarz, ma problem z bolącym zębem, jednak boi się pójść do dentysty. Zaprowadza go do niego jego kilkuletni syn. W gabinecie oprócz dentysty oczekuje go pluszowa zabawka – „Piesek w kratkę”, którą mężczyzna pamięta z okresu swojego dzieciństwa. Lekarz, odtwarzając mężczyźnie na magnetowidzie filmy z udziałem pieska, powoduje, że ten, pochłonięty oglądaniem ulubionego bohatera dzieciństwa, nie zwraca uwagi na zbiegi.

29 stycznia (środa), godz. 13.15

DISCO ROBACZKI

reżyseria: Thomas Borch Nielsen, Dania/Niemcy 2008, czas: 78’

Głosów użyczyli: TOMASZ KAROLAK, ZBIGNIEW WODECKI, AGNIESZKA CHYLIŃSKA, ANNA MUCHA, MARCIN HYCNAR, EWA KASPRZYK

Wielki przebój polski kin! Sympatyczne robaczki obdarzone ludzkimi cechami przypadły do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni.

Dżdżownica Bogdan nie może pogodzić się z szarą egzystencją pracownika fabryki kompostu. Pewnego dnia odkrywa w rzeczach taty zakurzoną płytę, odpala gramofon i doznaje olśnienia… Jego serce zawsze biło w rytmie disco. Zakłada zespół i wraz z grupą przyjaciół, którzy braki talentu nadrabiają ambicją, zgłasza się do udziału w konkursie wokalnym. Bogdan i jego rozbujane Disco Robaczki – Gocha, Tytus, Nerwal i Kadrowa Danuta – zrobią wszystko, żeby udowodnić jurorom i całemu światu, że… dżdżownice są gorące i nie ma haka na robaka! Zanim spełnią się ich marzenia – czeka je całe mnóstwo szalonych przygód.

Obok zabawnych perypetii roztańczonych i rozśpiewanych bohaterów, nieocenionym walorem tego filmu jest muzyka. Widzowie usłyszą hity lat 80., takie jak „Disco Inferno”, „YMCA”, „I Will Survive” w całkowicie nowych, współczesnych polskich wykonaniach.

30 stycznia (czwartek), godz. 13.15

RYŚ I SPÓLKA

reżyseria: Raul Garcia , Manuel Sicilia,Hiszpania 2008, czas: 95’

Ryś Ryszard to niezdarny i pechowy ryś iberyjski, mieszkający w Doñana National Park. Jest jednym z nielicznych rysiów, które przeżyły, wiekszość wytępili kłusownicy. Tak często wpada w kłopoty, że dobrze zna ośrodek weterynaryjny, do którego często go zabierają strażnicy parku. Właśnie znajduje się tam z kilkoma przyjaciółmi: kozą Beatką, sokolikiem Olgą i kameleonem Leonem. Po jakimś czasie do ośrodka przyjeżdża młoda samica rysia Krystyna. Rysiek, początkowo nieufny, stara się nawiązać z nią znajomość. Rysie zaprzyjaźniają się, jednak w tym samym czasie park zostaje zaatakowany przez myśliwego Warczaka, wynajętego przez ekscentrycznego miliardera Noe. Ma dostarczyć zwierzęta pracodawcy. Noe nie jest jednak złym człowiekiem – chce przetransportować zwierzaki na odległą wyspę, gdzie będą bezpieczne. Co innego Warczak – jemu zależy tylko na przyjemności polowania i nie obchodzi go dobrostan zwierząt. Ludzie Warczaka porywają większość zwierząt, jednak ratują się Rysiek, Beatka, Olga i Leon. Ruszają im na ratunek, śledzeni przez Krecika, zmuszonego przez Noe do szpiegowania ich.

Wszystkie projekcje w sali ToTu.

Na wszystkie wstęp wolny.

Zapisy i rezerwacje na warsztaty w sekretariacie Bytomskiego Centrum Kultury

do 15 stycznia 2014r., w godzinach od 9.00 do 19.00.

Tel. 32 389 31 09 w.100 i 101.

Liczba miejsc ograniczona.

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] XII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych

admin

Komu Sportowy Laur Bytomia?

admin

[Zapowiedź] Rockowe powitanie wakacji

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X