0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna
Fotoreportaze

XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

Trzynastka wcale nie musi być pechowa, pokazała to właśnie trzynasta z kolei Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna, podczas której dopisała pogoda i uczestnicy.

Piątkowe spotkanie rowerzystów, jak co miesiąc wpisuje się już w kalendarzu udanych imprez w Bytomiu. Dziś na starcie pojawiło się 70 osób wraz z organizatorami – Romanem Badurą i Jackiem Herokiem na czele. Oprócz bytomskich rowerzystów pojawili się też ci z sąsiedzkich miast jak Katowice czy Gliwice.

Rowerzyści pod eskortą Straży Miejskiej, Pogotowia i Policji ruszyli z bytomskiego Rynku i przejechali głównymi ulicami miasta między innymi: Wrocławską, Kolejową, Karola Miarki, Witczaka, Olimpijską, Żeromskiego , by zakończyć jazdę również na Rynku.

Celem Masy Krytycznej jest próba zwrócenia uwagi władz miasta na problem zbyt małej ilości dróg rowerowych oraz uczulenie kierowców na fakt, że rowerzyści są również pełnoprawnymi użytkownikami dróg ja zmotoryzowani.

Kolejna Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna odbędzie się w przedostatni piątek sierpnia, czyli 20.08.2010 o godzinie 18:00 pod pomnikiem śpiącego lwa na Rynku.

Pozostałe wiadomości

Jubileuszowa 50. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – zdjęcia

admin

Pożar w pustostanie przy ul. Krakowskiej

admin

VI Bieg Konstytucji 3-go Maja. Znajdź siebie na zdjęciach

admin
Trwa wczytywanie....