4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wystawa fotografii dzikiej przyrody
Zapowiedzi

Wystawa fotografii dzikiej przyrody

Są wizjonerskie, pełne ekspresji i rozmaitości. Emanująca z nich żywiołowość ukazująca rozmaitość, piękno i grozę przyrody, decyduje o ich wyjątkowości. I o tym, że są najlepsze. Okazją do obejrzenia najlepszych zdjęć nadesłanych na prestiżowy konkurs Wildlife Photographer of the Year 2009, będzie pokonkurowa wystawa organizowana 7 maja w Muzeum Górnośląskim.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach. W tym roku na ekspozycję złoży się 80 zdjęć autorstwa 72 fotografów z 23 krajów. Do zdobycia nagrody w tym konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy, jak też amatorzy, i myli się ten, kto twierdzi, że by zrobić doskonałe zdjęcie potrzebny jest wysokiej klasy sprzęt i wyprawy na koniec świata.

Wszystkie zaprezentowane fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność otaczającego nas środowiska naturalnego, ale także uświadamiają jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2009 organizowany jest przez BBC Wildlife Magazine oraz Natural History Museum w Londynie. Patronat honorowy nad wystawą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Otwarcie wystawy 7-go maja  o 13.00. Prezentacja potrwa do 30 maja.

Źródło: UM Bytom
Foto: 1. Mariusz Oszustowicz (Polska) – „Piaskowy pejzaż” , 2. Joe McDonald (USA) – „Etiopski król gór” ,

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Mikołaj odwiedzi Plejadę Bytom

admin

[Zapowiedź] [Patronat] Oddaj krew w Atrium Plejada

admin

Witajcie wakacje!

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X