-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wystartowała Teatromania: „Wędrująca Orkiestra” na początek [Zdjęcia]
Fotoreportaze Recenzje Śródmieście

Wystartowała Teatromania: „Wędrująca Orkiestra” na początek [Zdjęcia]

15. Międzynarodowy Festiwal Teatromania rozpoczął się dzisiaj przedstawieniem plenerowym „Wędrująca Orkiestra”. Zebrane na rynku tłumy ludzi miały okazję obejrzeć aranżację grupy aktorów z Hiszpanii, którzy w porozumieniu z mieszkańcami Bytomia przygotowali niesamowite widowisko.

Wybiła godzina 16:30. Na rynku pojawił się dostojnie ubrany dżentelmen z futerałem na skrzypce. Rozglądał się, sprawdzał godzinę, jakby na kogoś czekał… Zaraz po nim pojawiło się dwóch kolejnych, wystrojonych mężczyzn. Wjechali na „plac czerwony” wózkiem golfowym. Czwartą osobę z pięcioosobowego składu, piękną pannę, ściągnęli z jednego z balkonów, znajdujących się w okolicy Biura Promocji Bytomia. Ostatni aktor dał o sobie głośno znać z najwyższego piętra budynku naprzeciwko. I tak niepozornie zaczęło się to niezwykłe przedstawienie.

Co było potem? Trudno się połapać. Wykwintna ekipa nie wiedziała, gdzie i o której ma zagrać. Krzyki w wielu językach roznosiły się po całej okolicy. Przyszedł jednak czas porozumienia i czas na muzykę. I to właśnie miało miejsce w ulicy Zaułek – orkiestra trójkąta, pokrywek, kluczy i głośnych śmiechów. Jednak zespół ostatecznie się rozpada, a przedstawienie dobiega końca.

Teatr uliczny ma to do siebie, że jest sensacyjny i przyciąga uwagę wielu widzów. Kolejnymi jego atutami są darmowy wstęp, stały kontakt z widzem i mnóstwo niespodziewanych atrakcji. Jednak w porównaniu do przedstawienia plenerowego z poprzedniej edycji Teatromanii, „Kamchatki”, pozostaje pewien niedosyt. Trwało ono dłużej, zawierało również więcej interakcji z widzami, które dostarczały mnóstwa emocji.

fot. Wojciech Bryński

[flagallery gid=6 name=Gallery]

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Muzyka od Środka – Generation Next

admin

XI Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2014 – mega galeria!

admin

Pijany potrącił 2 osoby przy przejściu dla pieszych

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X