18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wyrzucili szczeniaka z 3 piętra
Policyjne Śródmieście

Wyrzucili szczeniaka z 3 piętra

Policjanci z Komisariatu II zatrzymali parę podejrzaną o wyrzucenie 3-miesięcznego szczeniaka z okna mieszczącego się na 3 pietrze kamienicy. Podejrzane o ten czyn osoby będące w wieku około 50 lat były pijane. Za bestialskie traktowanie psa grozi im kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 21 mieszkańcy kamienicy przy ul. Smolenia powiadomili policjantów o tym, że z okna jednego z mieszkań znajdujących się na 3 pietrze wypadł pies. Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że około 3-miesięczny szczeniak został celowo wyrzucony przez przebywającą w tym mieszkaniu parę. Stróże prawa zatrzymali znajdującą się w mieszkaniu 47-letnią kobietę oraz jej o 3 lata starszego przyjaciela. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi – kobieta miała 2,5 natomiast mężczyzna około 2 promili alkoholu w organizmie. Szczeniak został zabrany do schroniska dla zwierząt w Bytomiu, gdzie obecnie jest pod opieką weterynaryjną. Pies ma złamaną nogę. To, czy doznał innych obrażeń, będzie można stwierdzić dopiero po przeprowadzeniu dalszych badań.

Dokładne okoliczności sprawy, a także to, kto wyrzucił szczeniaka, wyjaśniają kryminalni z Komisariatu II.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec odebranie zwierzęcia, zapłacenie nawiązki wynoszącej od 500 zł. do nawet 100 tysięcy zł., a także zakazać posiadania zwierzęcia przez okres do 10 lat.

Pozostałe wiadomości

Zmarł po upadku z okna

admin

Krystyna Glück vs. Miasto: 1:0

admin

Dzień Słońca w Bytomiu [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....