Znęcała się nad swoim 9-miesięcznym synkiem

, Znęcała się nad swoim 9-miesięcznym synkiem

Policjanci z Bytomia zatrzymali 22-letnią kobietę, która znęcała się nad swoim 9-miesięcznym synkiem. O przestępstwie stróżów prawa poinformowały pracownice bytomskiego ośrodka pomocy społecznej. Dzisiaj jego matce prokurator przedstawił zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Teraz 22-latce grozi do 10 lat więzienia.

W poniedziałek pracownice bytomskiego ośrodka pomocy rodzinie odwiedziły w domu swoją 22-letnią podopieczną. Kobieta wychowuje swojego 9-cio miesięcznego synka. W trakcie tego spotkania kobiety zauważyły liczne siniaki na ciele dziecka. Natychmiast powiadomiły policję oraz pogotowie. Dziecko przewieziono do chorzowskiego szpitala. Tam stwierdzono, że ma zrośnięty prawy obojczyk, prawdopodobnie uraz po złamaniu. Ponadto chłopczyk miał liczne siniaki na całym ciele oraz punktowe ślady po oparzeniach. Policjanci zatrzymali 22-latkę. Wczoraj matce dziecka śledczy bytomskiej komendy ogłosili zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad nim. Bytomianka przyznała się do tego przestępstwa i złożyła wyjaśnienia. Śledczy z komendy wnioskowali do prokuratora o areszt dla matki dziecka.

Dzisiaj 22-latka odpowie przed prokuratorem. Za to przestępstwo grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. 9-miesięczny chłopczyk przebywa w chorzowskim szpitalu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje bytomski sędzia.

Komentarze

komentarze/y