Zespół Delrevés – „Powtarzaj za mną”. Zdjęcia

, Zespół Delrevés – „Powtarzaj za mną”. Zdjęcia

Taniec na ścianie? Jak najbardziej! Taki niezwykły pokaz odbył się dzisiaj wieczorem na Pl. Sobieskiego w ramach Teatromanii.

Delrevés to zespół‚ taneczny, który założyli w Barcelonie Eduardo Torres i Saioa Fernandez. Tańczą oni na ścianie… dosłownie. Z towarzyszeniem dwóch muzyków grających na żywo, tancerze wykonują układy choreograficzne na budynkach i innych wysokich strukturach. Używając elementów architektury jako podstawy ruchu scenicznego, pragną wprowadzić widzów do równoległego magicznego świata, gdzie nie istnieje grawitacja i gdzie możliwe jest latanie.

Przedstawienie inspirowane jest wątkami zaczerpniętymi z „Alicji w krainie czarów” – dwoma Alicjami, podwojoną rzeczywistością, lustrem, odbiciem, dwoistością znaczeń.Jako kontrapunkt, w drugiej części historii Alicji następuje pęknięcie wspomnianego dualizmu, który przemienia się w dążenie jednostki do niezależności. Taniec na powierzchniach pionowych zmienia perspektywę widzenia przestrzeni zarówno dla aktorów jak i dla publiczności. Zostajemy tu wprowadzeni do alegorycznego świata podobnego do tego z książki Lewisa Carroll’a.

mat. Becek

fot. Wojciech Bryński

[flagallery gid=9 name=Gallery]

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →