Zabawa na Bobrku, czyli BOBREK-art 4 w akcji!

, Zabawa na Bobrku, czyli BOBREK-art 4 w akcji!

Od poniedziałku przy ul. Pasteura na Bobrku, odbywa się kolejna edycja „BOBREK – art – Restart Przychodni Kreatywnej”  Czym jest? To wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży organizowany przez BECEK Bytomskie Centrum Kultury w ramach realizowanego już po raz czwarty projektu Przychodnia Kreatywna.

Jak tłumaczy Agnieszka Ludwig , kurator projektu –  Za cel działań stawiamy sobie aktywizację, integrację i animację kulturalną środowiska lokalnego w dzielnicy, która uchodzi za trudną. Wierzymy, że rozwój indywidualnych zdolności twórczych stanowi swoistą profilaktykę wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży, w szczególności zaś tych pochodzących z rodzin najuboższych, zmagających się z bezrobociem i licznymi patologiami dzielnicy.

Dzisiaj mieliśmy okazję obserwować zabawę podczas warsztatów plastycznych oraz szkoły mobilnej, czyli wyjątkowej skrzyni na czterech kółkach, wypełniona interaktywnymi, kolorowymi tablicami, na których znajdują się podzielone tematycznie podpowiedzi gier edukacyjnych. Projekt wymyślił Arnold Raskin z Belgii jest realizowany m.in. w Ameryce Południowej, Afryce, Azji, Rumunii, Grecji, w Polsce – na warszawskiej Pradze i w krakowskiej Nowej Hucie. Uczestnicząc w zabawie dzieci mają możliwość swobodnego wyrażania swoich emocji, poznania norm społecznych takich, jakich nie wynoszą z własnego domu i środowiska.

BOBREK – art 4 , potrwa do piątku 30 sierpnia. Punktem kulminacyjnym będą Gry Rodzinne prowadzone przez pracowników działającego na Bobrku Programu Aktywności Lokalnej.

wb/becek

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →