XXII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia + Wideo]

, XXII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia + Wideo]

Sezon rowerowy w pełni rozpoczęty.  Ponad 300 miłośników jednośladów napędzanych siłą mięśni zjawiło się dzisiaj na bytomskim Rynku z okazji XXII Bytomskie Rowerowej Masy Krytycznej.  Rowerzyści pod przewodnictwem Romana Badury przemierzyli bytomskie ulice.

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna połączona z akcją Polska na Rowery, zgromadziła wielu rowerzystów. Start przejazdu zlokalizowany był na Rynku przy Biurze Promocji Bytomia, a meta znajdowała się na odkrytym basenie miejskim przy ul. Wrocławskiej. Trasa liczyła ponad 11 kilometrów i wiodła między innymi takimi ulicami jak: Witczaka, Brzezińska, Alojzjanów, Pl. Akademicki, Prusa, Chrobrego, Olimpijska.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fwEY5mWUsys[/youtube]

Na terenie basenu na wszystkich uczestników czekało ognisko i możliwość posilenia się grochówką oraz własnoręcznie upieczoną kiełbaską. Bezpieczeństwo przejazdu jak zawsze gwarantowali Policjanci na motocyklach, Straż Miejska oraz Ambulans.

Kolejna Masa Krytyczna odbędzie się 27 maja o godz. 18:00 na bytomskim Rynku, obok pomnika śpiącego lwa.

fot. Wojciech Bryński / Roman Badura

Komentarze

komentarze/y

3 Comments on “XXII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia + Wideo]”

  1. Szukam dziewczyny ktora byla na rynku przed masa i cykała fotki – prosilbym o kontakt na mail 😉

  2. Ale się załapałem na super zdjęcie 😀 Dziękuje wszystkim za dzisiejszy dzień jeśli chodzi o rowery to Bytom rządzi i koniec kropka 🙂 Było wspaniale 🙂

  3. Wszystko pięknie, ładnie, ale dlaczego 90% ludzi bez kasku?

Dodaj komentarz