XIV Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

, XIV Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

Kultowa impreza, jaką jest Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna odbyła się po raz 14 w miniony piątek. Dobra pogoda sprawiła, że rowerzyści przybyli na bytomski Rynek w liczbie ponad 150 osób. Poprowadzona została oczywiście przez Romana Badurę, który zjawił się na swoim zjawiskowym bicyklu. Ten zabytkowy pojazd potrafią okiełznać tylko nieliczni.

Miłą niespodzianką było zjawienie się Przewodniczącego Rady Miejskiej – Kazimierza Bartkowiaka, na Masie pojawił się również radny Mariusz Wołosz oraz prezydent Bytomia Piotr Koj. Rowerzyści przejechali ponad 15 kilometrów ulicami naszego miasta. Mijali m.in. pl. Słowiańki i Akademicki, przejechali przez dzielnicę Rozbark, jechali również ścieżką rowerową przy Parku Miejskim.

Oczywiście w swoich przejazdach mają cel: Ukazać władzom miasta problem zbyt małej ilości ścieżek rowerowych w Bytomiu. Oczywiście chcą też pokazać kierowcom, że są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Następna Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna odbędzie się 17 września jak zwykle o godzinie 18 na bytomskim Rynku.

Ze względu na zapadający zmierzch i przejazd trwający 1.5-2 godziny organizator prosi o obowiązkowe posiadanie działającego oświetlenia rowerowego. Osoby nie spełniające tego wymogu nie będą mogły jechać z rowerzystami.

Tekst: Wojciech Bryński
Zdjęcia: Roman Badura


Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz