Wymienią prawie kilometr wodociągu

, Wymienią prawie kilometr wodociągu

Około 850 metrów sieci wodociągowej zostanie przebudowanych w ulicy Wiejskiej w Bytomiu. Roboty budowlane ruszą we wrześniu. W zeszłym tygodniu przekazano teren inwestycji pod budowę. Przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 0,5 mln zł. Inwestycję realizuje Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

Wszystko dlatego, że sieć wodociągowa w ulicy Wiejskiej jest już w złym stanie technicznym. Dochodzi do wielu awarii wodociągowych, które utrudniają życie mieszkańcom. Nowy wodociąg rozwiąże problem. W zeszłym tygodniu BPK przekazało firmie wykonawczej plac pod budowę. Teraz wykonawca opracowuje plan organizacji ruchu i uzgadnia go z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów. Wykonawca tworzy także dokumentację zdjęciową, która pomoże odtworzyć teren inwestycji już po zakończeniu robót.

Realizacja takiej inwestycji to utrudnienia dla mieszkańców. Tym bardziej, że roboty będą prowadzone w pasie ruchu drogowego. Będzie kurz, hałas i błoto, będzie pracował ciężki sprzęt. Pojawią się utrudnienia w ruchu samochodowym i ruchu pieszych. Mogą wystąpić także problemy z dojazdem do posesji. W trakcie prowadzenia inwestycji wystąpią także przerwy w dostawie wody, zwłaszcza wtedy, kiedy poszczególne budynki będą przyłączane do nowej sieci. Tymczasem Wiejska jest wąską ulicą osiedlową z zabudową jednorodzinną.

Roboty montażowe, wraz z zasypaniem wykopów dobiegną końca jeszcze w tym roku. Po zakończeniu robót montażowych droga zostanie tak uporządkowana, by była przejezdna. Wiosną przyszłego roku, kiedy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, teren inwestycji zostanie odtworzony. Droga zostanie utwardzona destruktem asfaltowym.

W razie pytań Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne prosi o telefon pod numery: (32) 39-67-150 i (32) 39-67-157 (Dział Ochrony Środowiska i Inwestycji Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego).

 

Materiał dostarczony przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →