Uwaga kierowcy! Pl. Akademicki będzie jednokierunkowy

, Uwaga kierowcy! Pl. Akademicki będzie jednokierunkowy

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje, że od najbliższego poniedziałku na placu Akademickim będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu pojazdów. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w tym rejonie ma charakter stały i ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz wygody zarówno pieszych, jak i kierowców.

Od 7 marca na placu Akademickim będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Po stronie numerów nieparzystych (zachodnia strona placu) ruch będzie odbywał się od ulicy Żeromskiego w kierunku ulicy Prusa. Natomiast po stronie numerów parzystych (wschodnia strona placu) ruch pojazdów odbywać się będzie od ulicy Prusa w kierunku ulicy Żeromskiego. Na ulicach Prusa oraz Żeromskiego zostaną odpowiednio ustawione znaki zakazu skrętu.
Zmiana dotychczasowej organizacji ruchu kołowego jest podyktowana koniecznością uporządkowania ruchu w centrum miasta, jak i wprowadzenia nowych zasad parkowania pojazdów w tej okolicy. Od najbliższego poniedziałku parkowanie będzie możliwe tylko przy jednej krawędzi jezdni.
Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do znaków.

MZDiM Bytom

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz