Równi i równiejsi dla Straży Miejskiej

, Równi i równiejsi dla Straży Miejskiej

Aktualizacja: Sporny ambulans po naszym artykule w końcu zniknął.  Smutne jest to, że trzeba było zrobić dużo szumu, by SM w końcu zrobiła porządek.

O tym jak spora część obywateli spostrzega Straż Miejską w naszym mieście raczej nie musimy przypominać. Dzięki takim 'przypadkom' jak ten poniżej sami przestajemy ufać tej jednostce, która ładnie pokazała, że są równi i równiejsi. Przenieśmy się zatem na pl. Akademicki…

Od kilku tygodni trwają tam roboty związane z przebudową sieci kanalizacyjnej, jak wiadomo niesie to za sobą wiele utrudnień m.in znaków zakazu B-36.  Podczas gdy Straż Miejska woli sobie trzepać kierowców m.in przy szpitalu na Żeromskiego albo Al. Legionów, na Pl. Akademickim panowała i panuje totalna samowolka, każdy parkuje gdzie mu się podoba. Znaki swoje, kierowcy swoje, a Straż Miejska jakoś niezbyt.

Aż do dziś, gdy zobaczyliśmy, że niesforny kierowca starego VW Jetta stanął na zakazie i dość szybko otrzymał blokadę na koło, lecz 5 metrów dalej, na tym samym zakazie stał i to nie od paru godzin ambulans pewnej prywatnej przychodni, otóż całkowitym 'przypadkiem' ambulans został pominięty, nawet pomimo tego, że w jego sprawie zgłaszano już przynajmniej jedną interwencję. Jak widać, prawo nie dotyczy każdego, są równi i równiejsi, a nasza bytomska Straż Miejska jak widać doskonale potrafi ich rozróżniać. Nie poprosiliśmy nawet o wyjaśnienia, bo już nie raz je otrzymywaliśmy w różnych sprawach – byle jak, po najniższej linii oporu, czyli tak po bytomsku.

wb

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

3 Comments on “Równi i równiejsi dla Straży Miejskiej”

  1. Można się z tym zgodzić i nie można. Można, bo rzeczywiście jest to ambulans, nie można, bo swoje ten pojazd w tym samym miejscu już stoi i strażnicy powinni doskonale o tym wiedzieć. Straż Miejska nie musi od razu dawać blokady, ale jakakolwiek reakcja powinna być(chociażby wezwanie do złożenia wyjaśnień).

  2. Ja mogę tylko potwierdzić słowa poprzednika – pojazd swoje już tam odstał, dlatego temat został poruszony. Blokada na koło od razu nie jest konieczna, o ile pamiętam istnieją też bloczki z wezwaniem do złożenia wyjaśnień, które wkładane są za szybę.

    Niestety powyższe zdarzenie, jest przykładem zachowania, którego nie powinno być. Strażnik wystawia albo dwie blokady, albo dwa wezwania do złożenia wyjaśnień. I tu można rozpocząć gdybanie: a co by było, gdyby żona kierowcy zablokowanego samochodu zaczęła rodzić? albo miał bardzo ważne spotkanie?

    Straż Miejska obowiązkowo musi zmienić swój wizerunek i czasem trzeba do tego twardej ręki, bo inaczej kierowcy dalej będą bezkarnie robić swoje.

Dodaj komentarz