Rowerem po zdrowie [Zdjęcia + Wideo]

, Rowerem po zdrowie [Zdjęcia + Wideo]

„Rowerem po zdrowie” – takie hasło uświetniało dzisiejszy przejazd rowerzystów po Bytomiu. Dzisiaj impreza zorganizowana została przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu.

O 11 na bytomskim Rynku zjawiło się 41 rowerzystów gotowych do przejechania prawie 13 kilometrów ulicami naszego miasta. Dzisiejszy rajd zorganizowany został z okazji Dni Zdrowia Publicznego, które obchodzone są właśnie w październiku. Przejazd miał za zadanie promować zdrowy tryb życia jak i aktywność fizyczną. Trasa przejazdu została wyznaczona przez Pełnomocnika Prezydenta ds. Dróg Rowerowych Romana Badurę, który, na co dzień prowadzi sklep rowerowy.

Pogoda również była łaskawa dla kolarzy, nie padał deszcz, chociaż temperatura była dość niska. Jednak rozwiązanie na ten problem rozwiązała kawiarnia „Suplement” , która przygotowała dla zmarzniętych rowerzystów gorącą herbatę.

Kolejna okazja do wyjścia na rower będzie miała miejsce 22 października o 18 na bytomskim Rynku, kiedy to odbywać się będzie XVI Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna.

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz