Przyszła odwilż – śnieg na dachach zagrożeniem

, Przyszła odwilż – śnieg na dachach zagrożeniem

W Bytomiu gdy podczas zimy przyjdzie dodatnia temperatura należy najlepiej siedzieć w domu i nie wychylać nosa za drzwi. Czemu? Otóż dlatego, że na zewnątrz można stracić życie lub zdrowie przez zarządców którzy nie interesują się dachami budynków którymi administrują. Zalegający na dachach śnieg jest realnym zagrożeniem i dla ludzi jak i dla pojazdów.

Przykładem może być ul. Moniuszki 14, gdzie dziś ok. godziny 14 z dachu kamienicy zarządzanej przez ZBM spadło sporo mokrego śniegu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak najbardziej ucierpiał pojazd marki Fiat, który został dość poważnie uszkodzony. Takich kamienic jest niestety o wiele więcej. Rodzi się tylko pytanie: Czy w naszym mieście musi dojść do tragedii, by organy odpowiedzialne za kontrolowanie stanu dachów wzięły się w końcu porządnie do pracy? Bo gdyby tak było wychodząc po zakupy do miasta nie musielibyśmy obawiać się o swoje zdrowie.

, Przyszła odwilż – śnieg na dachach zagrożeniemUszkodzony Fiat na ul. Moniuszki

, Przyszła odwilż – śnieg na dachach zagrożeniemDach przy ul. Oświęcimskiej – zarządca TC Magnez

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

2 Comments on “Przyszła odwilż – śnieg na dachach zagrożeniem”

  1. Jak widać na zdjęciu na dachu jest zamontowany specjalny płotek który powoduje to że śnieg się nie zsuwa a stopniowo topnieje.Nie wymyślono chyba do tej pory lepszego systemu dla dachu ze skosem.Brak zagrożeń z tego dachu.

  2. Płotek w pewnym stopniu obniża zagrożenie jednak nie eliminuje go, ponieważ śnieg potrafi czasami „przejść” ponad płotkiem gdy śniegu nagromadzi się zbyt wiele. Jak widać na tym zdjęciu prawy fragment dachu nie ma płotka i stamtąd też może spaść lawina. Ryzyko istnieje jednak w porównaniu do dachów bez płotków jest oczywiście o wiele mniejsze. Pozdrawiamy

Dodaj komentarz