Pożar kina Gloria. Policja zatrzymała podpalaczy [Nowe zdjęcia + wideo]

, Pożar kina Gloria. Policja zatrzymała podpalaczy [Nowe zdjęcia + wideo]

Aktualizacja: Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że t rzech podpalaczy kina „Gloria” w Bytomiu zostało zatrzymanych przez policję. Dwóch w wieku 16 lat i jeden w wieku 19 lat. Cała trójka przyznała się do winy. Straty spowodowane pożarem wstępnie kalkulowane są na 3 miliony złotych.

Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności pożaru, który wczoraj wieczorem wybuchł w dawnym kinie „GLORIA”. Nikt w pożarze nie ucierpiał, ale z przyległych do kina budynków ewakuowano ponad 40 osób. Przyczyną było celowe podpalenie. 

Pierwszy sygnał o gęstym dymie wydobywającym się z budynku dawnego kina „GLORIA” znajdującego się na bytomskim rynku dotarł do służb ratunkowych wczoraj krótko po godzinie 19:00. Natychmiast na miejscu pojawili się strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe oraz inne służby. Ponieważ istniało realne zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych budynków, funkcjonariusze ewakuowali w sumie 42 osoby. Na czas trwania akcji ratunkowej osobom tym służby miejskie zapewniły schronienie w autokarze. Dzięki sprawnie i szybko przeprowadzonej akcji ratunkowej, żaden z mieszkańców nie ucierpiał na zdrowiu. Pożar trwał całą noc, w związku z czym część mieszkańców została przewieziona do hotelu, natomiast większość ewakuowanych noc spędziła w domach swoich bliskich. Mundurowi z KMP w Bytomiu oraz z katowickiego Oddziału Prewencji stale zabezpieczają miejsce zdarzenia. jeszcze dzisiaj zostaną przeprowadzone szczegółowe oflędziny z udziałem powołanego w sprawie biegłego w zakresie pożarnictwa.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RfVL6D8BwTA[/youtube]

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz