Pokaz filatelistyczny „760 lat Bytomia”

, Pokaz filatelistyczny „760 lat Bytomia”

Włączając się w obchody 760. rocznicy nadania Bytomiowi praw miejskich, członkowie bytomskiego Oddziału Polskiego Związku Filatelistów przygotowali pokaz filatelistyczny, który od 3 do 11 października zaprezentują w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Obejmie on kilkanaście zbiorów stworzonych przez filatelistów zrzeszonych w Okręgu Śląsko-Dąbrowskim PZF.

Motywem przewodnim pokazu będzie postać wyniesionego w tym roku na ołtarze papieża Jana Pawła II (zbiory: „Wizyty Jana Pawła II w Polsce” oraz „Jan Paweł II na świecie”). Ponadto eksponowane będą kolekcje o tematyce bytomskiej i górnośląskiej. Zwiedzający zobaczą m.in. najstarsze walory filatelistyczne związane z Bytomiem oraz zbiór poświęcony miastu, stworzony przez młodych bytomskich filatelistów. Problematyka regionalna ukazana zostanie w kolekcjach „Górny Śląsk”, „Powstania Śląskie” i „Pałace Ziemi Tarnogórskiej”.

Nie zabraknie również innych wątków, jak chociażby zbioru poświęconego… kosmosowi. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość zobaczenia najstarszego znaczka pocztowego na świecie, a zbiory filatelistyczne uzupełni kolekcja nagród z wystaw filatelistycznych, medali papieskich oraz plakatów z wystaw i pokazów filatelistycznych organizowanych w Bytomiu.

Podczas wernisażu pokazu, który odbędzie się 3 października o godzinie 17.00, na specjalnym stoisku pocztowym w holu muzeum będą dostępne spersonalizowane znaczki i kartki pocztowe wydane z okazji pokazu oraz okolicznościowy datownik .

Termin: 3 października (piątek), godz. 17.00
Czas trwania pokazu: 3–11 października
Miejsce: gmach przy ul. W. Korfantego 34, Sala Kolumnowa
Komisarze: Antoni Baron – Polski Związek Filatelistów Oddział Bytom, Maciej Droń – Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Materiały prasowe Muzeum Górnośląskiego

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →