O uśmiech dla Weroniki

W minioną sobotę, 2 października w Bytomskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz Weroniki Białczak, dziewczynki chorej na miopatię mięśniową i arthrogrypozę. Niezwykły cel i wykonawcy sprawili, że w imprezie wzięło udział wielu widzów, którzy otwarli nie tylko swoje serca, ale i portfele. Była to już czwarta tego typu impreza zorganizowana z myślą o Weronice przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bytomiu.

Ze sprzedaży cegiełek w trakcie koncertu uzyskaliśmy 3 tys. zł – mówi Adam Jaksz z ChSCh. – Ale to jeszcze nie wszystkie pieniądze, jakie przekażemy na leczenie Weroniki. Ciągle bowiem wpływają środki na rachunek zbiórki publicznej prowadzonej w ramach projektu ChSCh Bądź Solidarny w Potrzebie, przekazywane dla dziewczynki.

Miopatia mięśniowa i arthrogrypoza to choroby wywołujące unieruchomienie mięśni i stawów. Wymagają ciągłej opieki lekarskiej nad chorym oraz rehabilitacji. To powoduje olbrzymie koszty, na których ponoszenie rodziców Weroniki nie stać.

W koncercie mającym pomóc dziewczynce wystąpili: Mate.o – w koncercie akustycznym,  jeden z najpopularniejszych wokalistów gospel w Polsce; Wojciech Okurowski, wirtuoz Fletni Pana; zespół Trąbki Jerycha, zespół Ainesis oraz Patrycja Niewolik. Wszyscy wykonawcy zapewnili widzom mnóstwo niezapomnianych wrażeń – muzycznych i duchowych
Wśród gości imprezy obecny był Piotr Koj, prezydent Bytomia. W swoim przemówieniu docenił pracę wolontariuszy ChSCh z tego miasta oraz zapewnił, że nadal będzie wspierał filię, nawet, jak to określił, w ,,najbardziej zwariowanych projektach”.

Koncerty charytatywne to jedna z kilku form pomocy, jaka prowadzona jest przez filię ChSCh w Bytomiu.

Jeżeli nie byłeś na koncercie, możesz pomóc, wpłacając pieniądze na poniższy rachunek:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Weronika Białczak”

Tekst i Fot.: ChSCh

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

One Comment on “O uśmiech dla Weroniki”

  1. Serdecznie dziękuję wszystkim za niesienie pomocy dla naszej Weroniki.Sprzęt jaki posiada jest bardzo drogi lecz dający dziecku trochę samodzielności.Weronika dzięki temu jest radosna z bardzo dobrą samooceną.Wie że jest inna,ale też wie że jest bardzo dobrze akceptowana w gronie rówieśników,jest wesoła,pogodna,otwarta na ludzi.
    Serdecznie dziękuję Iwona Białczak

Dodaj komentarz