Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna zostaje „Bytomskim wydarzeniem roku 2010”!

, Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna zostaje „Bytomskim wydarzeniem roku 2010”!

Podczas zeszłorocznego plebiscytu dzielnie walczyła do końca, w tym roku okazała się najlepsza. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna stała się „Bytomskim wydarzeniem roku 2010” w naszym plebiscycie.

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna odbywa się w naszym mieście już od półtora roku. Organizatorami pierwszych Mas w Bytomiu, byli Roman Badura oraz Jacek Herok, a w późniejszym czasie Roman Badura. Z miesiąca na miesiąc zwolenników rowerowych przejażdżek przybywa. A cel jest słuszny: Ukazanie kierowcom, że rowerzyści też są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz faktu, że w mieście jest zbyt mało ścieżek rowerowych, po których można bezpiecznie się poruszać.

Do końca grudnia 2010r.  czekaliśmy na Wasze zgłoszenia, zadecydowaliście, że do finałowej ankiety wejdzie pięć wydarzeń:

-Otwarcie Agory Bytom

-Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

-Otwarcie „Hali na skarpie”

-Teatromania

-Międzynarodowa wystawa modelarska.

Jak kształtują się wyniki:
, Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna zostaje „Bytomskim wydarzeniem roku 2010”!

Gratulujemy!

Komentarze

komentarze/y

4 Comments on “Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna zostaje „Bytomskim wydarzeniem roku 2010”!”

 1. Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem “My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.

  Dziękujęmy Wszystkim Serdecznie za głosy w plebiscycie,
  Zapraszamy do wspólnego udziału w każdy ostatni piątek miesiąca.
  28-01-2011 Bytomski Rynek start godz 18.00 wszyscy na rowerkach

 2. Gratulacje dla organizatorów „Bytomskiej Masy Krytycznej”, tak koledzy dalej trzymać !!! Szczególnie fajna była organizowana w październiku „I Śląska Masa Krytycznej”. KT „Siemion” również za Wami głosował, życzymy w tym roku wielu udanych imprez rowerowych. Pozdrawiamy.

 3. W „Masie Bytomskiej” startowałem po raz pierwszy, i pewnie nie ostatni.
  To słuszna sprawa godna naśladowania.
  pozdrower

Dodaj komentarz