Koniec problemów lokatorów mieszkań po upadłej spółce Arrada? Miasto chce wykupić lokale

, Koniec problemów lokatorów mieszkań po upadłej spółce Arrada? Miasto chce wykupić lokale

Już 3 stycznia w Bytomiu odbędzie się sesja Rady Miejskiej w sprawie wykupu mieszkań po upadłej spółce Arrada, na ten cel miasto chce przenieść w budżecie ponad 5 milionów złotych.

Chodzi o zakładowe mieszkania, które wcześniej należały do dawnego kombinatu Górniczo-Hutniczego Orzeł Biały. Po upadku Orła Białego budynki (znajdujące się w Bytomiu i Piekarach Śląskich) kupiła wraz z lokatorami spółka Arrada. Ta z kolei upadła w 2015 roku i jej zasobem mieszkaniowym dysponuje syndyk masy upadłościowej. W Bytomiu znajduje się 101 mieszkań, które zostały wystawione  na sprzedaż za 5 mln zł. Kupiła je osoba prywatna, jednak do 30 dni po podpisaniu przez nowego inwestora umowy gmina ma jeszcze prawo pierwokupu, z czego chce skorzystać. Zagospodarowano odpowiednią kwotę w budżecie, a sesja podczas której radni mają zająć się tematem, odbędzie się 3 stycznia.

7 stycznia o 15.30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego (ul. Parkowa 2) lokatorzy dowiedzą się o zmianach, jakie czekają ich w związku z przejęciem lokali przez gminę.

 Fotografia ilustracyjna – BytomOnline.pl

Komentarze

komentarze/y